Ogłoszenia na 31 tydzień zwykły – 5 listopada

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 31 niedzielę zwykłą – 5.11.2023 r.

 1. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych przez cały listopad o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. W zakrystii można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych. Przyjmujemy też na wypominki roczne na następny rok. Na kartkach można podać godzinę wyczytywania imion zmarłych przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 2. W Uroczystości Wszystkich Świętych została przeprowadzona kwesta na pokrycie kosztów utrzymania naszego cmentarza. Zebrano 5818 zł. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom i przedstawicielom Rady Parafialnej, zaangażowanym w przeprowadzenie tej zbiórki.
 3. W czwartek, 9 listopada na godz 19.00 zapraszamy młodzież klasy ósmej z rodzicami na celebrację liturgiczną w ramach przygotowania do bierzmowania.
 4. W sobotę, 11 listopada Ojciec Marcin Adamczyk będzie obchodził imieniny. Solenizant zaprasza na Msze św. imieninową w niedzielę 12 listopada o godz. o godz. 9.30.
 5. W sobotę, przypada 105 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie i tych, którzy oddali swoje życie za jej niepodległość. Uczynimy to w czasie Mszy św. o godz. 18.00 i w czasie różańca za zmarłych.
 6. W następna niedzielę 12 listopada przypada XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku odbywa się pod hasłem „To jest nasz dom”. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. Zebrane fundusze zostaną przekazane na wsparcie chrześcijan na Bliskim Wschodzie.
 7. W tym roku odpust ku czci Św. Rafała Kalinowskiego we Włoszczowicach będziemy obchodzić w niedzielę, 19 listopada. Suma odpustowa z procesją eucharystyczną o godz. 11.00. Zapraszamy parafian do udziału w tej uroczystości.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości” i „Głosu Karmelu”. W zakrystii są kalendarze parafialne i rolnicze.
 9. Lektor to osoba, która w czasie Mszy świętej czyta podany przez Kościół fragment Pisma Świętego. Każdy z nas może czytać czytania, jednak lektor to osoba, która jest do tego przygotowana. Zapraszamy wszystkich chętnych na cykl spotkań, które przygotują cię do czytania czytań podczas Mszy świętej. Praca z mikrofonem, pokonanie swoich strachów i przesadnego wstydu, tego trzeba się nauczyć. Zapraszamy i mężczyzn i kobiety. Pierwsze spotkanie będzie w następna niedzielę 12.XI o godzinie 16.00, w zakrystii. Na te spotkanie zaprasza o. Artur.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Magdalena Ryk, Natalia Ryk, Małgorzata Ciopińska, Marta Stachowicz- Hanczke, Wioletta Kubicka i Andrzej Piwowarczyk. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 120 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piotrkowic z ulicy Lipki. Dziękujemy za pomoc przy grabieniu liści przed kościołem. Pracowali: Zbigniew i Monika Nowak, Michał Kobus i Andrzej Piwowarczyk. Podziękowania Panu Jerzemu Kobusowi za naprawę oświetlenia figury Matki Bożej w kaplicy loretańskiej.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na wymianę kostki przed kościołem.
 12. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Zofii Pietraszek, mieszkającej w Chmielniku a pochodzącej z Minostowic. Polećmy śp. Zofię i zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …