Ogłoszenia na 30 tydzień zwykły – 29 października

GŁOSZENIA PARAFIALNE – na 30 niedzielę zwykłą – 29.10.2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rady Parafialnej. Na 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie „Wszystkich Świętych”. O godz. 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Maryjnym.
 2. Kończy się październik, Bóg zapłać za udział w nabożeństwach różańcowych w Piotrkowicach, Włoszczowicach, Celinach i Suliszowie.
 3. W środę przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Eucharystia o godz. 11.30 zostanie odprawiona na cmentarzu parafialnym w int. zmarłych parafian a po niej odbędzie się procesja z modlitwami za zmarłych. Wieczorem na cmentarzu o godz. 19.00 odmówimy różaniec za zmarłych.
 4. W środę 1 listopada na cmentarzu będzie dyżurował kapłan i przyjmował na wypominki za zmarłych. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały listopad o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Na kartkach można zaznaczyć datę wyczytania imion swoich zmarłych.
 5. 1 listopada na cmentarzu Rada Parafialna przeprowadzi kwestę na utrzymanie cmentarza parafialnego.
 6. W czwartek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Zostanie odprawiona dodatkowa Eucharystia o godz. 9.00 na cmentarzu w kościele św. Stanisława.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.
  – W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa.
  – W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych parafian z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
  – W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszo-sobotnie. Podczas niego będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 8. W niedzielę, 5 listopada o godz. 11.30 będzie odprawiona Msza św. zamówiona przez uczestników tegorocznej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca do Jędrzejowa.
 9. W ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie Dziedzictwo Piotrkowic podczas kwesty na odbudowę kościoła św. Stanisława na cmentarzu, zebrało sumę 3280 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Elżbieta Lesiak, Katarzyna Lesiak, Anna Rogowska, Ewelina Brela, Marta Marczakowska, Iga Marczakowska, Małgorzata Kuzia, Patrycja Maciągowska i Ewa Waligóra . Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 160 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piotrkowic z ulicy Graniczka.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Głosu Karmelu”, „ Trwajcie w miłości” a w zakrystii również kalendarze parafialne i rolnicze.
 12. Bóg zapłać za składane ofiary na wymianę kostki przed kościołem.