Ogłoszenia na 29 tydzień zwykły – 22 października

GŁOSZENIA PARAFIALNE – na 29 niedzielę zwykłą- 22.10.2023 r.

Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy polecać dzieło misyjne Kościoła. Ofiary na tace, zbierane w parafiach całego świata, są przeznaczone na Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. W kruchcie są wyłożone pisma „Misje dzisiaj” , kalendarze i materiały misyjne.

Wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem.

Trwa miesiąc różańcowy. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.25. Zapraszamy do licznego udziału dzieci i młodzież z naszej parafii. We Włoszczowicach i Celinach różaniec o godz. 16.30 a w Suliszowie o godz. 16.00.

Od dzisiaj przyjmujemy rezerwacje terminów Mszy świętych na pierwsze półrocze następnego roku.

W tym tygodniu przypada czwarty czwartek miesiąca. Zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem, którą rozpoczniemy o godzinie 19.00

W następna niedzielę przypada uroczystość Rocznicy Poświecenia Naszego Kościoła. O godz. 9.30 Msza św. z dziękczynnym Te Deum.

Organizujemy w kościele dla wszystkich „Konkurs Wszystkich Świętych ” który odbędzie się za tydzień 29 października po Mszy św. o 11.30. Prosimy o: wybranie jednego świętego, zaprezentowanie osoby w 5-7 zdaniach z pamięci, strój z danej epoki w której żył i atrybut świętego. Konkurs rozstrzyga Jury. Próba przed konkursem w piątek 27 października po mszy św. wieczornej o 18.30

Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji będą ofiarowane codziennie, przez cały listopad Msze św. o godz.. 18.00, a po niej modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych. Na kartkach można zaznaczyć datę wyczytania imion swoich zmarłych.

Msza św. w intencji uczestników tegorocznej Pielgrzymki Róż Żywego Różańca do Jędrzejowa będzie odprawiona w niedzielę, 5 listopada o godz. 11.30.

Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegła niedzielę wyniosła 2810 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic zbierają ofiary na rzecz odbudowy zabytkowego kościoła św. Stanisława na cmentarzu.

Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby:Tymon Osman, Antonina Osman, Paulina Osman, Wiesław Podgórski i Marcel Podgórski. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piotrkowic z ulicy Źródlanej.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Głosu Karmelu”, a w zakrystii również kalendarze parafialne i rolnicze.

Wszyscy widzimy wielki nieład i bałagan na śmietniku przy naszym cmentarzu, spowodowany niedbałością o segregację śmieci. Są przecież oddzielne kontenery z oznaczeniem: szkło, plastik. Na ostatnim spotkaniu , we wrześniu, Rada Parafialna zdecydowała aby poszczególne wioski miały w danym miesiącu dyżury przy segregacji śmieci. W tym tygodniu prosimy mieszkańców Piotrkowic o segregacje i przygotowanie kontenerów do wywiezienia.
Dobiega końca praca przy wymianie kostki przed kościołem. Bóg zapłać za składane ofiary.