Ogłoszenia na Niedzielę Świętej Rodziny – 26 XII 2021

 1. Dzisiaj kierując myśli ku Świętej Rodzinie, powierzymy Jej pieczy rodziny naszej parafii – niech będą silne Bogiem i promieniujące wiarą. Po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 2. W tym tygodniu pożegnamy rok 2021. W ostatni dzień mijającego roku, 31 grudnia, odprawimy Mszę św. i nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne o godz. 18.00. Odśpiewamy uroczyste Te Deum.
 3. 1 stycznia z Maryją – Bożą Rodzicielką – wejdziemy w Nowy Rok Pański 2022. W tym dniu w szczególny sposób będziemy modlili się o pokój na świecie. Porządek Mszy św. w naszej parafii, jak w każdy dzień świąteczny. Przypominamy, że jest to święto nakazane.
 4. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2022.
 5. Od Nowego Roku w naszym kościele będą odprawiane Msze św. zbiorowe: w każdą sobotę o godz. 11.30 ku czci Matki Bożej Loretańskiej i w każdy trzeci piątek miesiąca za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii. Pierwsza Msza św. zbiorowa będzie w Nowy Rok o godz. 11.30.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Rafał Jacek Majewski, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Ewa Anna Skobel, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii Staszów. Zapowiedź trzecia. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 7. W tym roku z racji zagrożenia pandemią koronawirusa kolęda w naszej parafii będzie przebiegała podobnie jak w zeszłym roku. Pragniemy spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie, z poszczególnych miejscowości, na Mszy św. sprawowanej w Waszych intencjach z udzieleniem błogosławieństwa kolędowego. 27 grudnia o godz. 17.00 w kaplicy Msza św. w intencji mieszkańców Włoszczowic. Msze św. „kolędowe” w kościele będą sprawowane o godz. 18.30. 28 grudnia o godz.18.30 w int. mieszkańców Celin; 29 grudnia o godz. 18.30 w int. mieszkańców Celin Nowych; 30 grudnia o godz. 18.30 w int. mieszkańców Grabowca; 3 stycznia o godz. 18.30 w int. mieszkańców Minostowic; 4 stycznia o godz. 18.30 w int. mieszkańców Suliszowa; 5 stycznia o godz. 18.30 w int. mieszkańców Piotrkowic z ulic Kieleckiej, Wschodniej i Rynek; 7 stycznia o godz. 18.30 w int. mieszkańców Piotrkowic z ulic: Pińczowskiej, Źródlanej, Lipki, Graniczki, Kościelnej i Wolności; 8 stycznia, w sobotę o godz. 17.00 w int. mieszkańców Piotrkowic z ulic: Tarnowskich, Wolności, Nowej, Krasickiego. Na Msze św. prosimy o przyniesienie wody do poświecenia, aby nią pokropić wasze domy i mieszkania. Będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej.
 8. Do rodzin, które pragną aby odwiedził ich kapłan udamy z wizytą kolędową: 27 grudnia do mieszkańców Włoszczowic, 28 grudnia do Celin i Celin Nowych, 29 grudnia do Grabowca, 30 grudnia do Minostowic i Suliszowa, 31 grudnia do mieszkańców Piotrkowic. Codziennie kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00. Program jest zamieszczony w gablocie. Prosimy o zgłaszanie tych rodzin w zakrystii.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Do nabycia jest jeszcze w zakrystii kalendarz rolnika na rok 2022. Polecamy także pisemka ”Cichy Przyjaciel”.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. We wtorek i w środę pracowały następujące osoby: Edyta Ślusarczyk, Aneta Grudzińska, Marianna i Marian Kobusowie, Piotr Wójcik, Edyta Ciopińska, Ewa Waligóra, Anna Rogowska, Leszek Kobus, Karolina Kobus. Bóg zapłać. W piątek na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Grabowca.
 11. Dziękujemy parafianom, którzy pracowali przy przygotowaniu szopki i dekoracji świątecznej w kościele, są nimi: Tadeusz Pietryka, Edyta i Wiesław Sobczyk, Agnieszka i Paweł Pałyga, Sylwia i Paweł Nowak, Roksana i Gabriela Raczyńskie, Natalia Ryk, Anna Kmiecik i Elżbieta Baran, Krystian Baran, Paweł Moskwa, Leszek i Karolina Kobus i Andrzej Gretkiewicz.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 13. W środę odbył się pogrzeb Heleny Nowak z Włoszczowic a w czwartek był pogrzeb Daniela Bendkowskiego z Suliszowa. W modlitwie polećmy ich Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…