Ogłoszenia na 4. tydzień Adwentu – 19 XII 2021

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 2. W piątek, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. We wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijną. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do wieczności.
 3. W Wigilię na ostatnie w tym roku roraty, tradycyjnie przyjdą pieszo parafianie z Włoszczowic. Wyjście spod kaplicy we Włoszczowicach o godz. 5.45.
 4. 24 grudnia swoje imieniny obchodzi o. Adam Hrabia. W tym dniu o godz. 7.00 Solenizant odprawi Mszę św. imieninową, na którą serdecznie zaprasza.
 5. Pasterka będzie sprawowana o godz. 24.00 zarówno w kościele parafialnym w Piotrkowicach, jak i w kaplicy we Włoszczowicach. Składka na tacę podczas pasterki zostanie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.
 6. W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. We Włoszczowicach Eucharystia tylko o godz. 11.00. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w tym dniu przyjąć ją po raz drugi na Mszy św.
 7. 26 grudnia przypada święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa . Msze św. wg porządku niedzielnego. Tradycyjnie po każdej Eucharystii odbędzie się poświęcenie owsa. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 zapraszamy na wspólny śpiew kolęd, który poprowadzi nasza schola parafialna.
 8. W tym tygodniu spowiedź rano od godz. 6.30, po południu od godz. 17.15. W wigilię spowiedź do godz. 12.00.
 9. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas.
 10. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2022.
 11. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Rafał, Jacek Majewski, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Ewa Anna Skobel, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii Staszów. Zapowiedź druga. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 12. Dziękujemy za sprzątanie w minionym tygodniu kościoła parafialnego. We środę z Włoszczowic pracowało 18 osób: Krystyna i Katarzyna Musiał, Dorota i Mariusz Mazur, Gustaw Pałyga, Danuta Głodzik, Grażyna Kubicka, Anna Cieśla, Grzegorz Woźniczko, Szymon Czechowski, Marcin Wójcik, Stanisława Skoczylas, Dorota Serhej, Danuta Zacharz, Stanisława Sygut, Mariusz Tomaszek, Wanda Ciepluch i Tomasz Długosz. W czwartek z Minostowic 7 osób: Anna Pawlikowska, Krystyna i Jarosław Parliccy, Stanisława Grabka, Maciej Bielecki, Ewa Borek, Monika Białowąs. , z Celin 14 osób: Anna Salwa, Bogusia Kosela, Barbara, Leszek i Karolina Kobusowie, Zofia Choroś, Zofia Kobus, Ewa i Tadeusz Siwkiewicz, Monika Nowak, Małgorzata Majkowska, Zofia Kmiecik, Zuzanna Kowalska i Piotr Sabat. W piątek z Piotrkowic 8 osób: Bożena Bielecka, Małgorzata Pietryka, Paulina Klank, Grażyna i Włodzimierz Wąchoccy, Janusz Nyk, Piotr Dąbrowski i Adam Grudziński. W sobotę z Grabowca 30 osób: Zbigniew i Maria Rykowie, Lidia, Kinga i Karolina Jabłońskie, Aleksandra Praśkiewicz, Kamila i Lena Brzyszcz, Jakub, Elżbieta i Julia Cierpiała, Dariusz Angielski, Anna i Mateusz Moskwa, Andrzej Cierpiała, Karolina i Stanisława Wąchockie, Elżbieta Osman, Elżbieta Pietras, Grzegorz i Wojciech Stępień, Ewelina i Krzysztof Sęk, Mariusz Ślusarczyk, Stanisław Chłąd, Edyta Sobczyk, Agnieszka Pałyga, Maja Praśkiewicz, Monika Misztal, Emil Kuranda, z Suliszowa 6 osób: Marcin Gola, Karolina Zawadzka, Zofia Domagała, Beata Zawada, Halina Lewicka i Tadeusz Skrzypczyk.
 13. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła wszystkich chętnych: we wtorek na godz. 16.00 i w środę na godz. 9.00.
 14. Dziękujemy panom Waldemarowi, Wojciechowi i Piotrowi Klankom za pracę przy usuwaniu usterek w przewodach w żyrandolu.
 15. Od dzisiaj Msze św. odprawiane są już w kościele. Wykonane prace remontowe w kościele – położenie okablowania oświetlenia, nagłośnienia, zainstalowanie szyno-przewodów  i projektorów do oświetlenia ołtarza głównego i bocznych oraz przestrzeni kościoła. W kościele będą kamery transmisyjne i monitoringu. Jest zamontowana nowa tablica rozdzielcza , do której są dopinane poszczególne przewody. Koszt remontu jest to kwota ponad 200 tys. Otrzymaliśmy dotacje z ministerstwa 70 tys złotych, ofiary z kolędy ubiegłego roku 30 tys zł, ofiary złożone przez parafian  do dnia dzisiejszego wynoszą 61 450 zł. Zwracamy się z prośbą do parafian , którzy jeszcze nie wsparli remontu o ofiarność. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 16. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 17. W tym roku z racji zagrożenia pandemią koronawirusa kolęda w naszej parafii będzie przebiegała podobnie jak w zeszłym roku. Pragniemy spotkać się z Wami, Drodzy Parafianie z poszczególnych miejscowości, na Mszy św. sprawowanej w Waszych intencjach z udzieleniem błogosławieństwa kolędowego. 27 grudnia o godz. 17.00 do kaplicy na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Włoszczowic, 28 grudnia o godz.18.30 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Celin, 29 grudnia o godz. 18.30 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Celin Nowych , 30 grudnia o godz. 18.30 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Grabowca, 3 stycznia o godz. 18.30 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Minostowic, 4 stycznia o godz. 18.30 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Suliszowa, 5 stycznia o godz. 18.30 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Piotrkowic z ulic Kieleckiej, Wschodniej i Rynek, 7 stycznia o godz. 18.30 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Piotrkowic z ulic: Pińczowskiej, Źródlanej, Lipki, Kościelnej i Wolności, 8 stycznia o godz. 17.00 na Mszę św. zapraszamy mieszkańców Piotrkowic z ulic: Tarnowskich, Wolności, Nowej, Krasickiego. Rodziny, które pragną aby odwiedził ich kapłan z wizytą kolędową prosimy aby zgłosiły to w zakrystii.
 18. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Marii Stochmal z Grabowca. W modlitwie polećmy śp. Marię i zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…