Ogłoszenia na 3. tydzień Adwentu – 12 XII 2021

 1. Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny odprawiane codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 7.00, przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Zapraszamy dzieci i młodzież, prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 2. We wtorek, 14 grudnia będziemy obchodzić uroczystość św. Jana od Krzyża, karmelity bosego, Doktora Kościoła, autora wielu ważnych pism z dziedziny życia duchowego.
 3. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga części Adwentu. Liturgia skieruje naszą uwagę na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa. W tym dniu przypadają 84 urodziny papieża Franciszka. W naszych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności.
 4. Okazja do spowiedzi w czasie każdej Mszy świętej.
 5. W ostatnią niedzielę w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie do puszek zebrano 575 zł. Bóg zapłać
 6. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 7. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2021.
 8. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Rafał, Jacek Majewski, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Ewa Anna Skobel, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii Staszów. Zapowiedź pierwsza. Kto wiedziałby o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego, powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne. Szopki proszę przynosić do kościoła do 18 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu w 4 niedzielę adwentu, 19 grudnia po mszy św. o 9.30.
 11. Dziękujemy za sprzątanie Loreta, przedsionka , obchodów, zakrystii. korytarzy. Wczoraj przed południem sprzątały następujące osoby z Piotrkowic: Małgorzata Drozd, Małgorzata Radkowska , Edyta Grodzińska, Elżbieta Przepióra, Anna Kmiecik, Agnieszka Kobus, Zbigniew Stępień, Anna Jaskuła, Halina Nyk. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 90 zł.
 12. Wprawdzie trwają jeszcze prace remontowe ale wczoraj rozpoczęliśmy sprzątanie kościoła. Dziękujemy strażakom OSP z Piotrkowic, Suliszowa i Włoszczowic za zdjęcie folii i odkurzenie ołtarzy i ambony. Po południu sprzątały Edyta Sobczyk, Anna Rogowska, Maria i Zbigniew Rykowie, Elżbieta i Jerzy Kobusowie, Ewa Borek, Zbigniew Stępień i Tadeusz Chojnacki. Bóg zapłać za pracę. W tym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła od godz. 16.00: w środę mieszkańców Włoszczowic, w czwartek mieszkańców Celin, Celin Nowych i Minostowic, w piątek mieszkańców Piotrkowic, w sobotę od godz. 9.00 mieszkańców Grabowca i Suliszowa. W czasie remontu wykonano bruzdy pod kable na długości 820 metrów, w których zamontowano 5200 metrów przewodów. W tym tygodniu będzie zamontowana tablica rozdzielcza i zakończone nakładanie tanków. Został odnowiony żyrandol, kinkiety i wieczna lampa.
 13. Jeszcze w tym tygodniu Msze św. i nabożeństwa będą odprawiane w Loreto.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.