Ogłoszenia na 2. tydzień Adwentu – 5 XII 2021

 1. W Adwencie Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane codziennie (oprócz niedziel i świąt) o godz. 7.00 a przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Do udziału w roratach zapraszamy dzieci i młodzież, prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 2. W środę, 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 7.00, 11.30 i 18.00. Msza św. o godz. 11.30 połączona z Godziną Łaski. We Włoszczowicach Msza św. o godz. 17.00. Czym jest Godzina Łaski? 8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech objawiła się Maryja pielęgniarce Pierinie Gili i powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
 3. W piątek, 10 grudnia w naszej parafii i sanktuarium przypada uroczystość Matki Bożej Loretańskiej. Msze św. o godz. 7.00, 11.30 – suma i o godz. 18.00. Na Mszy św. o godz. 18.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają poświęcone medaliki Matki Bożej. Będzie to również dzień spowiedzi świątecznej. Kapłani będą spowiadać przed Roratami od 6.30, przed sumą od 10.30 i po południu od 17.00. We Włoszczowicach spowiedź od godz. 16.00. Z racji uroczystości w naszej parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Nowennę do Matki Bożej Loretańskiej odprawiamy: rano po Roratach i wieczorem w czasie Apelu Maryjnego.
 4. Dzisiaj po raz dwudziesty drugi, w drugą niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.
 5. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 6. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2022.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Izabela Pałyga, Wiesława Maciągowska, Eugeniusz Kucharski, Zofia Gola i Marzena Tabak. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 50 zł. Za tydzień, w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy pozostałe rodziny z ulicy Lipki i rodziny z ul. Kościelnej.
 8. Dzisiaj o godz. 19.00 tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 9. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne. Szopki proszę przynosić do kościoła do 18 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu w 4 niedzielę Adwentu, 19 grudnia po Mszy św. o godz. 9.30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Misje Dzisiaj”. Do nabycia jest jeszcze kalendarz misyjny, a w zakrystii kalendarz rolnika na rok 2022. Polecamy także pisemka ”Cichy Przyjaciel”.
 11. Trwają prace remontowe w kościele. W czasie remontu Msze św. i nabożeństwa są odprawiane w Loreto.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 13. Wychodząc z kościoła zapraszamy do poczęstowania się mikołajowymi cukierkami.