Ogłoszenia na 1. tydzień Adwentu – 28 XI 2021

 1. „Posłani w pokoju Chrystusa”, to tytuł programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce na nowy rok liturgiczny, który rozpoczynamy dzisiaj, w pierwszą niedzielę Adwentu. Jego mottem są słowa: „Ten, kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6, 32). Jego zasadniczym celem jest pogłębienie znaczenia tajemnicy Eucharystii jako centrum życia chrześcijańskiego, rozumienia symboliki celebracji eucharystycznych i częstego uczestnictwa w nich. Cenną pomocą do odnowienia życia eucharystycznego może być książka: „Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?”, którą można nabyć w zakrystii.
 2. W Adwencie Msze św. roratnie ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane codziennie (oprócz niedziel i świąt) o godz. 7.00 a przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do udziału w roratach zapraszamy dzieci i młodzież, prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Będziemy modlić się o powołania do życia zakonnego i kapłańskiego.
  W piątek – spowiedź rano od 6.45 , po południu od godz. 16.30. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00.W pierwszą sobotę miesiąca różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi odmówimy po Mszy wieczornej.
 4. W tym roku z uwagi na trwającą pandemię nie będziemy roznosili opłatków wigilijnych. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 5. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2021.
 6. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Anna Rogowska, Małgorzata Ciopińska, Elżbieta Podgórska, Jarosław Lesiak, Edyta Ciopińska, Marta Hanczke, Paulina Osman, Agnieszka Grudzińska, które złożyły ofiarę na kwiaty 80 zł. Bóg zapłać. Za tydzień, w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z ulicy Lipki.
 7. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 8. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu odbędzie się zbiórka do puszki z okazji Dnia Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Gościa Niedzielnego”, „Niedzieli” i „Misje Dzisiaj”. Do nabycia jest jeszcze kalendarz misyjny, a w zakrystii kalendarz rolnika na rok 2022. Polecamy także pisemka ”Cichy Przyjaciel”.
 10. Trwają prace remontowe w kościele. W czasie remontu Msze św. i nabożeństwa są odprawiane w Loreto.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.