Ogłoszenia na 2. niedzielę po Narodzeniu Pańskim – 2 I 2022

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na godzinę 19.00 na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, zakończoną Apelem.
 2. W środę o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Józefa, po niej zapraszamy na spotkanie grupy modlitewno-biblijnej.
 3. W czwartek, 6 stycznia przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, zwana popularnie świętem Trzech Króli. Msze św. według porządku niedzielnego. Błogosławieństwo kredy i kadzidła na każdej Mszy świętej. Składka na tacę przeznaczona zostanie na potrzeby misyjne Kościoła.
 4. W piątek od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych parafian z posługą sakramentalną.
 5. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. To święto upamiętnia rozpoczęcie publicznej działalności Chrystusa Pana. Będzie to druga niedziela miesiąca, a więc ofiary na tacę będą składane w ramach tzw. tacy gospodarczej. Składamy serdeczne Bóg zapłać.
 6. Od Nowego Roku w naszym kościele są odprawiane Msze św. zbiorowe: w każdą sobotę o godz. 11.30 ku czci Matki Bożej Loretańskiej w int. żyjących i w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii.
 7. Zapraszamy w drugi czwartek miesiąca, 13 stycznia o godzi 19.00 na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył Ojciec Tomasz Trawiński, franciszkanin z Chęcin.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są jeszcze kalendarze z obrazami św. Józefa na ten rok i kalendarze rolnika.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W piątek sprzątały następujące osoby: Anna Łopat, Anna Chłond, Martyna Chłond, Zbigniew Ryk, Jadwiga Kubicka, Zofia Chłond, Julia Cierpiała, Jakub Cierpiała i Andrzej Cierpiał, które złożyły ofiarę na kwiaty 80 zł. Bóg zapłać. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Grabowca.
 10. Msze św. „kolędowe” w intencji mieszkańców naszej Parafii: 3 stycznia (poniedziałek) – 18.30 Minostowice; 4 stycznia (wtorek) – 18.30 Suliszów; 5 stycznia (środa) – 18.30 Piotrkowice, ulice: Kielecka, Wschodnia i Rynek; 7 stycznia (piątek) – 18.30 Piotrkowice, ulice: Pińczowska, Źródlana, Lipki, Kościelna, Graniczka, Ogrodowa; 8 stycznia (sobota) – 17.00 Piotrkowice, ulice: Tarnowskich, Wolności, Nowa, Krasickiego. Na Msze św. prosimy o przyniesienie wody do poświecenia, aby nią pokropić wasze domy i mieszkania. Będzie też możliwość złożenia ofiary kolędowej na potrzeby naszego kościoła.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 12. W czwartek odbył się pogrzeb śp. Adama Markiewicza z Włoszczowic, polećmy go Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie