Ogłoszenia na niedzielę Chrztu Pańskiego – 9 I 2022

 1. Dzisiaj w święto Chrztu Pańskiego kończy się liturgiczny Okres Bożego Narodzenia. Od jutra rozpocznie się tzw. Okres Zwykły w ciągu roku. My jednak przedłużymy okres śpiewania kolęd, zgodnie z dawną polską tradycją, do święta Ofiarowania Pańskiego 2 lutego. Do tego czasu pozostaną również w naszej świątyni choinki i bożonarodzeniowa szopka.
 2. Dzisiaj o godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Mszę św. podczas której chcemy podziękować Panu Bogu, parafianom i wszystkim osobom zaangażowanym w realizację inwestycji związanej z wymianą instalacji elektrycznej, oświetlenia i nagłośnienia w naszym kościele. Prosimy o liczny udział. Oprawę muzyczną liturgii zapewni nasza schola Angelo.
 3. Dzisiaj po Mszy wieczornej zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, zakończoną Apelem.
 4. Jutro o poprowadzenie różańca przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30 prosimy I Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 5. W środę o godz. 18.00 Msza św. ku czci św. Józefa, po niej zapraszamy na spotkanie grupy modlitewno-biblijnej.
 6. W czwartek, 13 stycznia o godzi 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył Ojciec Tomasz Trawiński, franciszkanin z Chęcin.
 7. Od Nowego Roku w naszym kościele są odprawiane Msze św. zbiorowe: w każdą sobotę o godz. 11.30 ku czci Matki Bożej Loretańskiej w int. żyjących i w każdy trzeci piątek miesiąca o godz. 18.00 za zmarłych. Intencje można składać w zakrystii.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Są jeszcze kalendarze z obrazami św. Józefa na ten rok i kalendarze rolnika.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W piątek sprzątały następujące osoby: Małgorzata Stawiarz, Anna Nowak, Agata Nowak, Emil Kuranda, Janusz Kobryn, które złożyły ofiarę na kwiaty 50 złotych. Bóg zapłać. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Grabowca.
 10. Wczoraj zakończyliśmy „kolędę” w naszej parafii. Dziękujemy Wam Drodzy Parafianie za wspólną modlitwę i udział we Mszach św. sprawowanych w intencjach mieszkańców z poszczególnych miejscowości z udzieleniem błogosławieństwa kolędowego. Dziękujemy też za otwarte drzwi domów i życzliwe przyjęcie. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za złożone ofiary kolędowe na kościół i na cmentarz.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 12. Wczoraj odbył się pogrzeb sp. śp. Danieli Pawlusek z Kielc, polećmy ją Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie…