Ogłoszenia na 2 niedzielę zwykłą – 16 I 2022

  1. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
  2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy II Koło Różańcowe z Piotrkowic.
  3. We wtorek w Kościele rozpocznie się tydzień modlitw o jedność chrześcijan.
  4. W środę, 19 stycznia rozpocznie się w naszym sanktuarium dziewięciośrodowa nowenna przed uroczystością Świętego Józefa. W każdą środę o godzinie 18.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. O 17.30 Eucharystię będzie poprzedzać śpiew Godzinek o św. Józefie. Można złożyć prośby do św. Józefa do skrzynki za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
  5. W piątek, we wspomnienie św. Agnieszki przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa, przyjęta w ich intencji Komunia Święta będą wyrazem naszej szczególnej miłości i wdzięczności. Jest to również trzeci piątek miesiąca, o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych z koronką do Miłosierdzia Bożego. Ponadto w każdą sobotę o godz. 11.30 jest msza św. zbiorowa ku czci Matki Bożej Loretańskiej za żyjących. Intencje można składać w zakrystii.
  6. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” i „Głosu Karmelu”. W „Niedzieli” znajdziemy artykuł – Co musi się stać, aby chrześcijanie na nowo się zjednoczyli? Dlaczego jesteśmy wciąż podzieleni? Co tak naprawdę nas różni? Natomiast w „Gościu Niedzielnym” artykuł: „Rodzina uratuje świat. „Powołanie do małżeństwa jest wezwaniem do kierowania łodzią niestabilną, choć bezpieczną, ze względu na rzeczywistość sakramentu, – pisze Franciszek w liście do małżonków. W numerze płyta Biblia Audio, cz. 1 (Stary Testament).
  7. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Lidia Jabłońska, Karolina Jabłońska, Kinga Jabłońska, Anna Siołek, Wiktor Siołek, Barbara Parlicka, Krystyna Paszkiel i Grzegorz Stępień. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 80 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
  8. Składka gospodarcza z ostatniej niedzieli: Piotrkowice 2240 zł, Włoszczowice 1100 zł.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.