Ogłoszenia na 3 niedzielę zwykłą – 23 I 2022

 1. Dzisiejsza niedziela z postanowienia Ojca Świętego Franciszka obchodzona jest jako Niedziela słowa Bożego. Przypomina nam ona, że czytane słowo Boże jest darem, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania.
 2. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 4. We wtorek przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła.
 5. W środę drugi dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O godzinie 18.00 będzie celebrowana uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. O 17.30 Eucharystię będzie poprzedzać śpiew Godzinek o św. Józefie. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
 6. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 7. W piątek wspomnienie świętego Tomasza z Akwinu.
 8. Serdecznie zapraszamy osoby czujące się na siłach i posiadające umiejętność wyraźnego czytania do podjęcia funkcji lektora w naszej parafii. Osoby chętne prosimy zgłaszać się do zakrystii. W odpowiednim czasie Ojciec Adam przeprowadzi przygotowanie do tej zaszczytnej posługi.
 9. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” . W „Niedzieli” znajdziemy artykuły – „Cenzurowana religia”- dlaczego media społecznościowe prześladują katolików i jak bronić prawa do wolności słowa, „Zrozumieć świat”, a w nim o tym, jakie prawa przysługują rodzicom, którzy nie godzą się na działalność szkolnych edukatorów seksualnych. W Niedzieli Kieleckiej m.in. „Sanktuarium doświetlone” o remoncie w naszym kościele.
 10. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Elżbieta Pietras, Wanda Kmiecik, Martyna Dziewięcka, Kamila i Lena Brzyszcz, Elżbieta Osman i Monika Misztal. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 70 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.