Ogłoszenia na 4 niedzielę zwykłą – 30 I 2022

 1. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Celin. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 3. W środę, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, zarazem jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie. Otoczmy naszą modlitwą tych, którzy przez śluby zakonne ofiarowali swoje życie Panu Bogu, żyjąc według rad ewangelicznych. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7.00, 11,30 i 18.00 a we Włoszczowianach o godz.17.00. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła można nabyć płytę z pieśniami religijnymi nagraną przez siostry karmelitanki bose z Ełku, w cenie 20 zł. Dochód ze sprzedaży wspomoże wspólnotę sióstr.
 4. 2 lutego przypada również trzeci dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O 17.30 śpiew godzinek o świętym Józefie a po Mszy św. modlitwy nowenny. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Adorację zakończymy modlitwami za kapłanów i o powołania kapłańskie. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 6. W piątek spowiedź rano od godz. 6.45 i po południu od 17.30. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Ofiary z tacy przeznaczone na misje.
 7. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem i medytacją po Mszy św. wieczornej.
 8. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9,30 odbędzie się poświęcenie książeczek do nabożeństwa dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii świętej a po Mszy św. spotkanie dzieci i rodziców. Dzieci, które brały udział w konkursie prosimy o zabranie swoich szopek.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”.
 10. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Monika Ślusarczyk, Urszula Wąchocka, Małgorzata Praszkiewicz, Wiesław Sobczyk, Katarzyna Baran, Agnieszka Pałyga. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 90 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
 11. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 12. W minioną środę zmarł śp. Eugeniusz Ciopiński z Piotrkowic, którego pogrzeb odbył się wczoraj. Także wczoraj zmarła Helena Dudała z Włoszczowic, termin pogrzebu nie jest jeszcze ustalony. Polećmy zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek…