Ogłoszenia na 5 niedzielę zwykłą – 6 II 2022

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Celin Nowych. Do udziału w modlitwie zapraszamy naszych parafian.
 3. W środę czwarty dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O godz. 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
 4. W czwartek, 10 lutego o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, której będzie przewodniczył Ojciec Tomasz Trawiński, franciszkanin z Chęcin.
 5. W najbliższy piątek (11 lutego) przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes; jest to również Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zapraszamy chorych i starszych do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium: o godz. 11.00 odmówimy różaniec i będzie możliwość spowiedzi, a następnie o godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, zakończona błogosławieństwem Najśw. Sakramentem na sposób lourdzki. Prosimy rodziny i opiekunów o umożliwienie chorym i starszym uczestnictwa we wspólnej modlitwie.
 6. W następną niedzielę, 13 lutego przeddzień wspomnienia św. Walentego, tak jak w ubiegłym roku, nasza schola w ramach akcji „Serce dla Hospicjum” przeprowadzi po każdej Mszy św. zbiórkę pieniędzy na rzecz naszego kieleckiego hospicjum. W zamian za wsparcie będzie można zabrać ze sobą piernikowe serca – dobry prezent dla osób, które kochamy.
 7. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, a więc ofiary na tacę będą składane w ramach tzw. tacy gospodarczej.
 8. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adam Bujak, stanu wolnego, zamieszkały na terenie parafii MB Różańcowej w Lisiej Górze i Monika Kobus, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedz pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
 10. Dziękujemy za pomoc przy rozebraniu choinek, szopki i dekoracji świątecznych. Pracowałi: Gabriela Raczyńska, Andrzej i Wojciech Piwowarczyk, Krzysztof, Kamil, Piotr i Ewelina Sęk, Alicja i Hanna Głodzińskie, Monika Sęk–Gładzińska, Krystian Raduszewski, Radosław Ciepliński, Daniel Kucharski, Bartłomiej Białowąs, Roksana Raczyńska, Natalia Ryk, Alan Stróżycki, Daniel Matyjanek, Bartosz Klank, Maja Praśkiewicz, Julia Cierpiała, Kamila i Lena Brzyszcz, Monika Misztal, Wiktoria Pałka, Zofia Kruszewski, Karolina i Leszek Kobus, Tadeusz Pietryka.
 11. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Katarzyna Nowakowska, Magdalena Hebda, Karolina Betka, Kamila Grabka, Nikola Grabka, Dorota Matuszak i Kazimierz Matuszak. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej i malowanie w naszym kościele.
 13. W piątek odbył się pogrzeb śp. Heleny Dudały z Włoszczowic. Śp. Helenę i zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….