Ogłoszenia na 7 tydzień zwykły – 19 II 2023

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wykorzystajmy ten czas do duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia.
 2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się poświecenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej a po Mszy św. spotkanie dzieci i rodziców.
 3. Przy naszym klasztorze i sanktuarium powstaje wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się przyjęcie do tej wspólnoty sześciu osób, które rozpoczną formację. Uroczystościom będzie przewodniczył Prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, ojciec Piotr Jackowski.
 4. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
 5. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Celin. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 6. W najbliższą środę, 22 lutego, przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa to dzień pokutny oraz ścisłego postu co do ilości i powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 11.30 i 18.00, a we Włoszczowicach o godz. 17.00. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to czas pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
 7. Również w środę – szósty dzień nowenny przed uroczystością świętego Józefa. O godzinie 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie a po Mszy św. modlitwy nowenny z odczytaniem próśb i podziękowań do św. Józefa.
 8. W czwartek comiesięczne czuwanie modlitewne Godziny świętej. O godz. 20.00 zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 9. W piątek o godz. 17.15 pierwsze nabożeństwo Drogi krzyżowej a we Włoszczowicach po Mszy św. o godz. 17.00.
 10. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu, rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będę sprawowane o godz. 17.15, a we Włoszczowicach Gorzkie żale po Mszy św. o godz. 9.00.
 11. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 24 – 26 marca, które poprowadzi ojciec Jakub Zawadzki – cysters, proboszcz parafii w Jędrzejowie.
 12. Serdeczne podziękowania dla naszej scholii, dzieci i rodziców za zaangażowanie się w pomoc dla Hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach przez zorganizowanie akcji SERCE DLA HOSPICJUM, wypiek i rozprowadzanie serduszkowych ciasteczek. Nasi Parafianie składając ofiary za te cegiełki wsparli hospicjum kwotą 3359 zł. Serdeczne Bóg zapłać za dobre serce. Również podziękowanie za ofiary złożone w ramach tacy gospodarczej która wyniosła w Piotrkowicach 2430 zł a we Włoszczowicach zł.
 13. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Misje dzisiaj”. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
 14. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Elżbieta Angielska, Dariusz Angielski, Marianna Cierpiała, Klaudia Moskwa i Anna Duda. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 50 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziny z Suliszowa.
 15. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy świętej prowadzona jest zbiórka na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Bóg zapłać za każdą złożona ofiarę.
 16. We środę odbył się pogrzeb śp. Agnieszki Wichnera z Celin, a w Kaletniku pogrzeb śp. Janiny Gościewskiej, Mamy ojca Romualda. Polećmy śp. Agnieszkę i Janinę oraz zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek… Ojciec Romuald serdecznie dziękuje za zamówione Msze św. za śp. Janinę, swoją Mamę