Ogłoszenia na 6 tydzień zwykły – 12 II 2023

  1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
  2. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św. nasza schola w ramach akcji „Serce dla Hospicjum” będzie kwestować na rzecz kieleckiego hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Każdy, kto wesprze to dzieło otrzyma słodki upominek w postaci serduszkowego ciasteczka.
  3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
  4. We wtorek, 14 lutego obchodzimy święto Świętych Cyryla i Metodego. W 1980 r. św. Jan Paweł II ogłosił ich współpatronami Europy. Jest to Dzień modlitwy za Narody Słowiańskie.
  5. W środę piąty dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O godzinie17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
  6. W najbliższą sobotę,18 lutego 2023 r. o godzinie 11.00 w kościele parafialnym św. Rafała Kalinowskiego w Kluszkowcach br. diakon Piotr Filipek przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. Biskupa Roberta Chrząszcza. Otoczmy brata Piotra naszą serdeczna modlitwą.
  7. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się poświecenie i wręczenie książeczek do nabożeństwa dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej a po Mszy św. spotkanie dzieci i rodziców.
  8. Przy naszym klasztorze i sanktuarium powstaje wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 odbędzie się przyjęcie do tej wspólnoty sześciu osób, które rozpoczną formację. Uroczystościom będzie przewodniczył Prowincjał Krakowskiej Prowincji Karmelitów Bosych, ojciec Piotr Jackowski.
  9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości”. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
  10. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Julia Cierpiała, Elżbieta Cierpiała, Aleksandra Praśkiewicz, Małgorzata Smolińska, Karolina Wąchocka, Dorota Praśkiewicz, Zuzanna Praśkiewicz i Natalia Praśkiewicz. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 90 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.