Ogłoszenia na 5 tydzień zwykły – 5 II 2023

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy II Koło Różańcowe z Piotrkowic. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 3. W środę, czwarty dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O godz. 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
 4. W najbliższą sobotę (11 lutego) przypada wspomnienie Najśw. Maryi Panny z Lourdes; jest to również Światowy Dzień Chorych. Z tej racji zapraszamy chorych i starszych do wspólnej modlitwy w naszym sanktuarium: o godz. 11.00 odmówimy różaniec i będzie możliwość spowiedzi, a następnie o godz. 11.30 sprawowana będzie Msza św. z sakramentem namaszczenia chorych, zakończona błogosławieństwem Najśw. Sakramentem na sposób lourdzki. Prosimy rodziny i opiekunów o umożliwienie chorym i starszym uczestnictwa we wspólnej modlitwie,
 5. Jak co roku w niedzielę 12 lutego po każdej mszy świętej nasza schola w ramach akcji „Serce dla Hospicjum” będzie kwestować na rzecz kieleckiego hospicjum im. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Każdy, kto wesprze to dzieło otrzyma słodki upominek w postaci serduszkowego ciasteczka.
 6. Powróciła z renowacji i złocenia zabytkowa monstrancja, jak również zostały odnowione i wyzłocone cztery kielichy, dwie puszki, kustodia i patena do koncelebry. Koszty tych prac 6500 zł zostały pokryte z ofiar złożonych na zakończenie misji parafialnych jako jałmużna misyjna oraz z ofiar składanych w kaplicy loretańskiej.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się”. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”, który poświęcony św. Teresie od Dzieciątka Jezus.
 8. Ojciec Paweł Bęben dziękuje naszym parafianom za ofiary złożone na wsparcie misji karmelitańskich w Afryce w kwocie 3350 zł. Zapraszamy do odwiedzenia wystawy misyjnej znajdującej się w korytarzu na obchodach.
 9. Dziękujemy parafianom którzy w poniedziałek pracowali przy wynoszeniu choinek, szopki i posprzątali kościół. Byli to: Zbigniew, Monika i Mateusz Nowak, Rafał, Mariola i Wiktor Stawiarz, Leszek i Barbara Kobus, Jakub Kobus, Andrzej Kobus, Wiesław Kozak, Mariusz Ślusarczyk, Wiktoria, Roman, Anastazja i Maksym Iwaszkiewicz, Kamil, Krzysztof i Piotr Sęk.
 10. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Danuta Błaszczyk, Wiktoria Iwaszkiewicz, Ewelina, Kamil, Krzysztof i Piotr Sęk. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę zł …. . W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
  Wszystkim parafianom, pielgrzymom i gościom życzymy miłego niedzielnego wypoczynku i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.