Ogłoszenia na 1. tydzień Wielkiego Postu – 26 II 2023

 1. Rozpoczęliśmy okres Wielkiego Postu, który jest czasem duchowego wysiłku i pogłębionej modlitwy. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszej świątyni parafialnej o godz. 17.15 w piątki oraz we wtorki (dla dzieci i młodzieży). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. We Włoszczowicach Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 a Droga krzyżowa w piątki o 16.30. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 24 do 26 marca.
 2. Dzisiaj od godz. 19.00 modlitwa uwielbienia, zakończona Apelem Maryjnym.
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Celin Nowych.
 4. W środę siódmy dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa. O godz. 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o 18.00 Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa, które odczytamy w czasie nabożeństwa.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Adorację zakończymy modlitwami za kapłanów i o powołania kapłańskie. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi. W piątek spowiedź rano od godz. 6.45 i po południu od 17.00; do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Ofiary z tacy przeznaczone na misje. W sobotę o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem a po Mszy św. wieczornej zapraszamy na pierwszosobotni różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi .W tym dniu przypada święto św. Kazimierza, królewicza.
 6. Z 4/5 marca, z soboty na niedzielę, na Jasnej Górze odbędzie się nocne czuwanie dekanatów: małogoskiego, jędrzejowskiego i chmielnickiego. Na czuwanie zapraszamy naszych parafian. Wyjazd w sobotę o godz. 15.00 z parkingu za plebanią parafii w Chmielniku. Powrót nad ranem w niedzielę. Mszę św. o północy odprawi nasz biskup Jan Piotrowski. Zapisy chętnych w zakrystii. Opłata za przejazd w autokarze.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, nowego numeru „Misje dzisiaj”. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
 8. W ubiegła niedzielę w czasie kwesty w naszej parafii na pomoc poszkodowanym przez trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii zebrano 2370 złotych. Bóg zapłać za wrażliwe serca.
 9. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Halina Lewicka, Marcin Basąg, Anna Bracichowicz, Beata Zawada i Dorota Mącznik. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 80 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Suliszowa.
 10. Zgodnie z zapowiedzią, dzisiaj po każdej Mszy św. prowadzona jest zbiórka na pomoc ofiarom trwającej od roku wojny na Ukrainie.
 11. Pragniemy także wspomóc rehabilitację naszego parafianina Damiana Lewickiego, który uległ poważnemu wypadkowi i nadal przebywa w szpitalu. W następna niedzielę po każdej Mszy św. będzie prowadzona zbiórka na pomoc dla Damiana.