Ogłoszenia na 2. tydzień Wielkiego Postu – 5 III 2023

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszej świątyni parafialnej o godz. 17.15 w piątki oraz we wtorki (dla dzieci i młodzieży). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. We Włoszczowicach Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 a Droga krzyżowa w piątki o 16.30. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 24 – 26 marca.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci klasy trzeciej.
 3. Dzisiaj od 19.00 modlitwa uwielbienia, zakończona Apelem Maryjnym.
 4. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy I Koło Różańcowe z Minostowic.
 5. W środę – ósmy dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa. O godzinie 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o godzinie 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa, które odczytamy w czasie nabożeństwa. Na tę nowennę przybędą siostry Nazaretanki z Kielc oraz Wspólnota Rodzin działająca przy klasztorze sióstr.
 6. Również w środę, 8 marca, przypada Dzień Kobiet. Wszystkim paniom życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, doświadczenia miłości i szacunku oraz opieki Matki Najświętszej.
 7. W tym roku, ze względu na przypadającą 19 marca, niedzielę Wielkiego Postu, uroczystość odpustowa św. Józefa została przeniesiona na poniedziałek 20 marca. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 11.30 i 18.00.
 8. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, nowego numeru „Misje dzisiaj”. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”.
 9. W czasie kwesty do puszek w ubiegłą niedzielę na pomoc Ukrainie zebraliśmy 3010 złotych. Bóg zapłać za wrażliwe serce.
 10. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Bogusława Wiewióra, Zofia Lisowska, Aldona Gola, Zuzanna Gola i Sabina Mstowska. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 70 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Suliszowa.
 11. Pragniemy wesprzeć rehabilitację naszego parafianina Damiana Lewickiego, który uległ poważnemu wypadkowi i nadal przebywa w szpitalu. Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj po każdej Mszy św. będzie prowadzona zbiórka na pomoc dla Damiana.
 12. W tym tygodniu w naszej parafii odbyły się pogrzeby; we wtorek śp. Henryka Osmana z Suliszowa, w czwartek śp. Genowefy Jakubczyk z Włoszczowic i w piątek śp. Leszka Brożka zam. w Marzyszu a pochodzącego z Włoszczowic. Odmówmy za nich modlitwę: Wieczny odpoczynek …