Ogłoszenia na 3. tydzień Wielkiego Postu – 12 III 2023

 1. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Droga krzyżowa w naszej świątyni parafialnej o godz. 17.15 w piątki oraz we wtorki (dla dzieci i młodzieży). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. We Włoszczowicach Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00 a Droga krzyżowa w piątki o 16.30.
 2. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 24 – 26 marca. Plan rekolekcji jest zamieszczony w gablocie, na stronie internetowej i na kartkach wyłożonych przy wyjściu z kościoła.
 3. Dzisiaj od 19.00 modlitwa uwielbienia, zakończona Apelem Maryjnym.
 4. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy II Koło Różańcowe z Minostowic.
 5. W środę – ostatni dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa. O godz. 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa, które odczytamy w czasie nabożeństwa.
 6. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 7. W piątek o godz. 18.00 Msza św. zbiorowa za zmarłych z koronką do Bożego Miłosierdzia. W zakrystii zapisujemy imiona zmarłych.
 8. W tym roku, ze względu na przypadającą 19 marca niedzielę Wielkiego Postu, uroczystość odpustowa św. Józefa została przeniesiona na poniedziałek 20 marca. W tym dniu Msze św. o godz. 7.00, 11.30 i 18.00.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Daniel Kukla i Agnieszka Kulka zd. Ciepluch zamieszkali we Włoszczowicach. Zapowiedź pierwsza;
  Daniel Nowak, kawaler, zam. w Celinach i Wiktoria Grudzińska, panna, zam. w Piotrkowicach. Zapowiedź pierwsza;
  Konrad Kołodziej, kawaler, zam. w Kielcach i Magdalena Pasek, panna, zam. w Celinach. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Misje dzisiaj”. W zakrystii są do nabycia baranki wielkanocne, z których ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 11. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Helena Mstowska, Piotr Kułaga, Bogumiła Gola, Leokadia Człeczyńska i Wanda Człeczyńska. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 100 zł. Kolejne rodziny z Suliszowa zapraszamy do sprzątania kościoła w sobotę na godz. 9.00.
 12. W ubiegłą niedzielę odbyła się w naszej parafii: w Piotrkowicach i we Włoszczowicach zbiórka na wsparcie leczenia i rehabilitacji naszego parafianina Damiana Lewickiego. Zebrano 13.004 zł. Bóg zapłać za wrażliwe serca i złożone ofiary.
 13. We środę odbył się pogrzeb śp. Edwarda Kłonickiego z Chmielnika. Pomódlmy się za śp. Edwarda i zmarłych parafian. Wieczny odpoczynek…