Ogłoszenia na 7 niedzielę zwykłą – 20 II 2022

  1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
  2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy II Koło Różańcowe z Minostowic. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
  3. W środę szósty dzień nowenny przed uroczystością św. Józefa. O godz. 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie, a o godz. 18.00 uroczysta Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
  4. W czwartek comiesięczne czuwanie modlitewne Godziny świętej. O godz. 20.00 zapraszamy do wspólnego rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. W piątek na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy uczniów klasy ósmej z rodzicami. Po Mszy św. odbędzie się spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem.
  5. Serdeczne podziękowania dla naszej scholii, dzieci i rodziców za zaangażowanie się w pomoc dla Hospicjum Caritas im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach przez zorganizowanie akcji SERCE DLA HOSPICJUM, wypiek i rozprowadzanie serduszkowych ciasteczek. Nasi Parafianie składając ofiary za te cegiełki wsparli hospicjum kwotą 2982 zł. Serdeczne Bóg zapłać za dobre serce. Również podziękowanie za ofiary złożone w ramach tacy gospodarczej która wyniosła: w Piotrkowicach 1970 zł a we Włoszczowicach 1100 zł.
  6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Adam Bujak, stanu wolnego, zamieszkały na terenie parafii pw. MB Różańcowej w Lisiej Górze i Monika Kobus, stanu wolnego, zamieszkała na terenie tutejszej parafii. Zapowiedz trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. Wartościowe treści są też w pisemku Cichy Przyjaciel.
  8. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Andrzej, Julia, Jakub Cierpiała, Natalia, Teresa, Dorota Praśkiewicz, Ewelina Sęk i Stefania Praśkiewicz. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 80 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
  9. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej i malowanie w naszym kościele.
  10. W tym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby. We wtorek śp. Stanisławy Krawczyk z Piotrkowic a w czwartek był pogrzeb śp. Stefana Usnarskiego z Włoszczowic. W modlitwie polećmy naszych zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…