Ogłoszenia na 8 niedzielę zwykłą – 27 II 2022

 1. Komunikat Kurii Kieleckiej.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wykorzystajmy ten czas do duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia. Dzisiaj wieczorem tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od godz. 19.00, zakończoną Apelem.
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Suliszowa. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 4. W najbliższą środę – 2 marca – przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Środa Popielcowa to dzień pokutny oraz ścisłego postu co do ilości i powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Msze św. z posypaniem głów popiołem odprawimy o godz. 7.00, 11.30 i 18.00, a we Włoszczowicach o godz. 17.00. Pamiętajmy, że rozpoczynający się okres wielkopostny to czas pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.
 5. Również w środę – siódmy dzień dziewięciośrodowej nowenny przed uroczystością św. Józefa. O godz. 17.30 śpiew Godzinek o św. Józefie a po Mszy św. modlitwy nowenny z odczytaniem próśb i podziękowań do św. Józefa.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Adorację zakończymy modlitwami za kapłanów i o powołania kapłańskie. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 7. W piątek spowiedź rano od godz. 6.45 i po południu od 17.00. Do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. i nabożeństwo ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Ofiary z tacy przeznaczone na misje.
 8. W piątek pierwsze nabożeństwo Drogi krzyżowej o godz. 17.15, a we Włoszczowicach . o godz. 16.30.
 9. W sobotę nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi z różańcem i medytacją po Mszy św. wieczornej.
 10. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będę sprawowane o godz. 17.15. We Włoszczowicach Gorzkie żale po Mszy św. o godz. 9.00.
 11. Od następnej niedzieli, za zmarłych poleconych w wypominkach rocznych będziemy modlić się 15 minut przed Mszą św. o godz. 7.00, i 11.30.
 12. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 25 – 27 marca, które poprowadzi Ojciec Stefan Skórnóg – karmelita bosy z Kluszkowiec.
 13. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Karolina Wąchocka, Klaudia Moskwa, Mateusz Moskwa, Dariusz Angielski, Wanda Stefańska i Anna Duda. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziny z Suliszowa.
 14. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej i malowanie w naszym kościele.
 15. W tym tygodniu odbyły się dwa pogrzeby. W czwartek śp. Jadwigi Borusinskiej z Piotrkowic a w piątek był pogrzeb śp. Józefy Cierpiały z Włoszczowic. W modlitwie polećmy naszych zmarłych parafian Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek…