Ogłoszenia na 6 Tydzień Zwykły – 11 luty

 1. Słowo Biskupa Jana Piotrowskiego.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Wykorzystajmy ten czas do duchowego wsparcia wszystkich zmagających się z problemem uzależnienia. Dzisiaj od godz. 19.00 godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona Apelem.  
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca  prosimy  I Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 4. W najbliższą środę – 14 lutego – przypada Środa Popielcowa i rozpoczyna się okres Wielkiego Postu.  Środa Popielcowa to dzień pokutny oraz ścisłego postu co do ilości i powstrzymania się od pokarmów mięsnych. Okres Wielkiego Postu to czas pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się  od hucznych zabaw, tańców i dyskotek. Msze św. z posypaniem głów popiołem o godz. 7.00, 11.30 i 18.00,  a we Włoszczowicach o godz. 17.00.
 5. Również w środę – piąty dzień Dziewięciośrodowej Nowenny do świętego Józefa.  Modlitwy 5-go dnia nowenny odmówimy po każdej Mszy św. z odczytaniem próśb i podziękowań a godzinki o świętym Józefie o godz. 17.30
 6. W piątek pierwsze nabożeństwo drogi krzyżowej o godz. 17.15. a we Włoszczowicach  o godz. 16.30. Jest to trzeci piątek miesiąca, o godz. 18.00 Msza ..sw ku czci Bożego Miłosierdzia, zbiorowa za zmarłych.
 7. W przyszłą, pierwszą niedzielę Wielkiego Postu rozpoczniemy odprawianie Gorzkich żali. Nabożeństwa z kazaniem pasyjnym będę sprawowane o godz. 17.15.  We Włoszczowicach Gorzkie żale po Mszy św. o godz. 9.00.
 8. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 10 – 12 marca, które  poprowadzi Ojciec Jan Adamowicz, pallotyn. 
 9. Przy naszym klasztorze i sanktuarium spotyka się  wspólnota Świeckiego Zakonu Karmelitów Bosych. Wszystkich zainteresowanych duchowością karmelitańską zapraszamy na spotkanie Wspólnoty w najbliższą sobotę, 17 lutego o godz. 9.00. W programie: jutrznia, medytacja, konferencja i Msza św. Spotkanie odbywa się w kaplicy Domu Modlitwy na 2 piętrze.
 10. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, dzisiaj po każdej mszy świętej  w ramach akcji „Serce dla hospicjum” chłopcy i dziewczęta z naszej scholi będą kwestować na pomoc dla hospicjum Caritas im. Św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach.  Na każdego darczyńcę będzie czekało serduszkowe ciasteczko. 
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości”. Jest „Gość Ekstra”  a w nim wiele ciekawych artykułów o tematyce Wielkiego Postu. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”
 12. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Anna Bracichowicz, Bogumiła Gola, Sabina Mstowska, Piotr Kułaga i Sylwia Wojtasik- Nowak . Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 90 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy  kolejne rodziny z Suliszowa.
 13. Parafia z Pierzchnicy w dniach  26.08 – 02.09.2024 organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, Bośni, Hercegowiny. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone programy tej pielgrzymki. 
 14. Parafianom i pielgrzymom nawiedzającym Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej życzymy spokojnego, niedzielnego wypoczynku i wszelkiego dobra w rozpoczynającym się tygodniu.