Ogłoszenia na 2 Tydzień Wielkiego postu – 25 luty

 1. Dzisiaj przypada niedziela Ad gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Zgodnie z zapowiedzią przy wyjściu z kościoła można złożyć ofiarę na wsparcie polskich misjonarek i misjonarzy.
 2. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15. Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w piątki oraz we wtorki (dla dzieci i młodzieży) W ten wtorek poprowadzą uczniowie klasy trzeciej. We Włoszczowicach Gorzkie Żale w niedziele po Mszy św. o godz. 9.00. a Droga Krzyżowa w piątki o 16.30. Rekolekcje Wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach 10 – 12 marca, które poprowadzi Ojciec Jan Adamowicz, pallotyn.
 3. Dzisiaj od 19.00 modlitwa uwielbienia uwielbienie, zakończona Apelem Maryjnym.
 4. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy III Koło Różańcowe z Piotrkowic.
 5. W środę – siódmy dzień Dziewięciośrodowej Nowenny przed uroczystością świętego Józefa. O godzinie 17.30 śpiew godzinek o świętym Józefie, a o godzinie 18.00 Msza św. z kazaniem i nabożeństwem. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa, które odczytamy w czasie nabożeństwa.
 6. W czwartek o godz. 18.45 (po Mszy św. wieczornej) odbędzie się spotkanie formacyjne lektorów oraz wszystkich chętnych do pełnienia tej zaszczytnej posługi podczas Mszy świętej. Spotkania mają na celu przygotowanie cię do czytania czytań, pomagają w pracy z mikrofonem, w pokonaniu strachu i przesadnego wstydu. Na to spotkanie zaprasza o. Artur.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 8. W piątek spowiedź: rano od godz. 6.45 i po południu od 17.00; do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św. ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa. Ofiary z tacy przeznaczone na potrzeby misji.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, nowego numeru „Trwajcie w miłości”. Jest „Gość Ekstra” a w nim wiele ciekawych artykułów o tematyce Wielkiego Postu. Wartościowe treści są też w pisemku „Cichy Przyjaciel”
 11. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Aldona Gola, Zofia Domagała, Józef Hutyra, Halina Lewicka, Anita Lewicka i Anna Lewicka . Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 130 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziny z Celin. Dziękujemy Panu Jerzemu Kobusowi za przegląd oświetlenia wszystkich, 20-tu kapliczek różańcowych, naprawienie usterek i wymianę żarówek a także za naprawę reflektora oświetlającego nasz kościół.
 12. Z 4/5 marca 2024 r. na Jasnej Górze odbędzie się comiesięczne nocne czuwanie diecezji kieleckiej. W marcu nocne czuwanie podejmą wierni wraz z duszpasterzami z dekanatów: małogoskiego, jędrzejowskiego, chmielnickiego i buskiego. Zachęcamy naszych parafian do wspólnej modlitwy na Jasnej Górze. Wyjazd o godz. 15.30 z parkingu przed kościołem. Rozpoczęcie czuwania o godz. 21.30 , zakończenie ok. 4.00 Chętni na wyjazd na czuwanie mogą zapisać się w zakrystii.
 13. Parafia z Pierzchnicy w dniach 26.08 – 02.09.2024 organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji, Bośni, Hercegowiny. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone programy tej pielgrzymki.
 14. W środę odbył się pogrzeb śp. Stefana Pytla z Włoszczowic, którego wraz ze zmarłymi parafianami polećmy Miłosierdziu Bożemu: Wieczny odpoczynek …