Ogłoszenia na 4 Tydzień Zwykły – 28 Stycznia

 1. Dzisiaj wieczorem od godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem, zakończona Apelem.
 2. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Grabowca.. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 3. W środę trzeci dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O godz. 17.30 śpiew godzinek o świętym Józefie a o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem z nabożeństwem nowenny. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
 4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
 5. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja Najśw. Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Zakończymy ją modlitwami o powołania kapłańskie, szczególnie z naszej parafii.
 6. W czwartek o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie uczniów klasy ósmej i ich rodziców w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania.
 7. W piątek, 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, w polskiej tradycji nazywane świętem Matki Bożej Gromnicznej, zarazem jest to Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składane w to święto ofiary zostaną przeznaczone na wsparcie kontemplacyjnych wspólnot zakonnych w naszej Ojczyźnie. Msze św. z poświęceniem gromnic o godz. 7.00, 11,30 i 18.00 a we Włoszczowianach o godz.17.00. Jest to pierwszy piątek miesiąca, od godz. 9.00 kapłani udadzą się do chorych parafian z posługa sakramentalną. spowiedź: od godz. 6.45, od 11.15 i po południu od 17.30;
 8. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi .
 9. Dzieci, które brały udział w konkursie prosimy o zabranie swoich szopek.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości”.
 11. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Mateusz Moskwa, Anna Moskwa, Elżbieta Cierpiała, Julia Cierpiała, Elżbieta Angielska, Karolina Wąchocka i Anna Duda. Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 100 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Suliszowa.
 12. Świętokrzyskie Centrum Onkologii prowadzi działania zachęcające panie do zgłaszania się na badania profilaktyczne – mammografię i cytologię.
  Najbliższe bezpłatne badania profilaktyczne odbędą się w piątek, 9 lutego w Piotrkowicach, na terenie Szkoły Podstawowej w godzinach 10.00-16.00.
  Rejestracja na bezpłatne badania pod numerem telefonu: 661 911 300.
 13. W piątek odbył się pogrzeb Ewy Pawlusek z Włoszczowic, także została pochowana na naszym cmentarzu śp. Teresa Lis z Kielc. Polećmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …