Ogłoszenia na 3 Tydzień Zwykły – 21 Stycznia

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 3. niedzielę zwykłą – 21.01.2024 r.

 1. Dzisiejsza niedziela z postanowienia Ojca Świętego obchodzona jest jako Niedziela Słowa Bożego. Przypomina nam ona, że czytane Słowo Boże jest darem, który oświeca nasze oczy, oczyszcza sumienia i daje łaskę do owocnego realizowania chrześcijańskiego powołania.
 2. Dzisiaj wieczorem od godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem.
 3. Jutro przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Suliszowa. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 4. W środę drugi dzień nowenny przed uroczystością Świętego Józefa. O godz. 17.30 śpiew godzinek o świętym Józefie a o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem z nabożeństwem nowenny. Zachęcamy do składania próśb do św. Józefa, do skrzynki na stoliku za ławkami. Będziemy je odczytywać w czasie nabożeństwa.
 5. W czwartek przypada święto Nawrócenia Świętego Pawła, o godz. 19.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 6. W następna niedzielę na godz. 9.30 zapraszamy uczniów klasy trzeciej z rodzicami, po Mszy św. odbędzie się spotkanie w ramach przygotowania do I Komunii świętej.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Trwajcie w miłości”, „ Głosu Karmelu”
 8. W tym tygodniu nasz kościół parafialny sprzątały następujące osoby: Natalia Praśkiewicz, Dorota Praśkiewicz, Zofia Mazur, Małgorzata Smolińska i Aleksandra Praśkiewicz . Bóg zapłać za pracę i złożona ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Grabowca.
 9. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w ramach tacy gospodarczej, która wynosiła: w Piotrkowicach 2650 zł, we Włoszczowicach 1287 zł.
 10. Dzisiaj, we wspomnienie św. Agnieszki obchodzimy Dzień Babci, a jutro przypada Dzień Dziadka. Niech nasza pamięć, dobre słowa, modlitwa w ich intencji będą wyrazem naszej szczególnej miłości i wdzięczności. Wszystkim babciom i dziadkom dziękując za ich dobro życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego zdrowia i opieki Matki Bożej Loretańskiej.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Stanisława Jarosa, najstarszego parafianina, z 63 letnim stażem posługi organisty w parafii Chomentów. Polecajmy Go Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …