Ogłoszenia na 4 Niedzielę Wielkanocną – 8 V 2022

 1. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy trzeciej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią /przystąpiły/ po raz pierwszy do Komunii Świętej. Wypraszajmy dla nich potrzebne łaski, wierności Panu Jezusowi przez całe życie. Codziennie zapraszamy dzieci z rodzicami na biały tydzień na godz. 17.30. W piątek zakończenie białego tygodnia we Włoszczowicach o godz. 17.00.
 2. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic będą zbierać ofiary do puszki na rzecz odbudowy kościoła św. Stanisława na cmentarzu.
 4. Jutro przypada uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 9.00 odprawimy Eucharystię w kościele św. Stanisława na cmentarzu.
 5. W czwartek, 12 maja o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. z modlitwą o uzdrowienie, którą odprawi ojciec Tomasz Trawiński, franciszkanin
 6. W piątek przypada wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej i 41 rocznica cudownego ocalenia życia Jana Pawła II z zamachu na Jego życie.
 7. W następną niedzielę, 15 maja o godz. 14.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Piotrkowicach odbędzie się Święto Polskiej Niezapominajki. Serdecznie zapraszamy.
 8. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą kapliczkę Matki Bożej. Rozstrzygnięcie konkursu w niedziele 22 maja po Mszy o godz. 9.30.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Łukasz Kobus, kawaler, zam. w Celinach i Patrycja Trybuła, panna, zam. w Otwocku. Zapowiedź trzecia. Bartłomiej Tłomak, kawaler, zam. w Kazimierzy Wielkiej i Paulina Woźniczko, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedz pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, głosu Karmelu.
 11. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła, wykoszenie trawy na parkingu i placu kościelnym oraz udekorowanie bramy i wejścia do kościoła. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na malowanie kościoła.