Ogłoszenia na 3 Niedzielę Wielkanocną – 1 V 2022

 1. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. W naszej parafialnej świątyni nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Podtrzymujmy zwyczaj śpiewania litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy przydrożnych kapliczkach.
 2. Od dzisiaj do końca września Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej będzie odprawiany codziennie o godz. 20.00.
 3. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Maryjnym.
 4. We wtorek, 3 maja, będziemy przeżywali uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Porządek Mszy św. niedzielny.
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek o godz. 15.00 koronka do Miłosierdzia Bożego a następnie będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu do Mszy św. wieczornej. Adorację zakończymy modlitwami za kapłanów i o powołania kapłańskie. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania ze spowiedzi.
 6. W piątek spowiedź: rano od godz. 6.45 i po południu od 17.00; do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00. O godz. 18.00 Msza św., ofiary z tacy przeznaczone na misje.
 7. W sobotę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej Fatimskiej połączoną z różańcem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi.
 8. Z racji wspomnienia św. Floriana, patrona strażaków, w sobotę 7 maja o godz. 13.30 na boisku w Piotrkowicach zostanie odprawiona Msza św. z okazji jubileuszu 95-lecia powstania Ochotniczej Straży Pożarnej w Piotrkowicach.
 9. W niedziele, 8 maja, na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klasy trzeciej z naszej wspólnoty parafialnej przystąpią po raz pierwszy do Komunii Świętej. Osoby które zwykle uczestniczą we Mszy św. o tej godzinie prosimy aby dały pierwszeństwo rodzinom dzieci i wybrały inną godzinę.
 10. Próby dla dzieci komunijnych odbędą się w tym tygodniu: w poniedziałek, w środę i w piątek o godz. 16.00. W piątek spowiedź o godz. 17.00 dzieci, rodziców i chrzestnych.
 11. W następną niedzielę po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia Dziedzictwo Piotrkowic będą zbierać ofiary do puszki na rzecz odbudowy kościoła św. Stanisława na cmentarzu. W poniedziałek, 9 maja, w uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski o godz. 9.00 odprawimy Eucharystię w kościele św. Stanisława na cmentarzu.
 12. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą kapliczkę Matki Bożej. Rozstrzygnięcie konkursu w niedzielę, 22 maja, po Mszy o godz. 9.30.
 13. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Łukasz Kobus, kawaler, zam. w Celinach i Patrycja Trybuła, panna, zam. w Otwocku. Zapowiedź druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 14. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu. W Niedzieli jest artykuł o naszym Domu Modlitwy. Wartościowe treści są też w pisemku Cichy Przyjaciel.
 15. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Anna Kobus, Karolina Kobus, Monika Nowak, Natalia Stępień i Halina Raduszewska. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 do sprzątania kościoła, parkingu i koszenia trawy, prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Bóg zapłać osobom, które pracowały przy rozebraniu Grobu Pańskiego i palm wielkanocnych.
 16. Dziękujemy za ofiary złożone na malowanie kościoła.