Ogłoszenia na 2 Niedzielę Wielkanocną – 24 IV 2022

 1. Dzisiaj, w drugą niedzielę wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. O godz.15.00 nabożeństwo Godziny Miłosierdzia Bożego. Po południu zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00 a po niej na modlitwę uwielbienia Bożego Miłosierdzia. Oprawę muzyczną i modlitwę poprowadzi wspólnota „Poczekalnia Pana Boga” z Chmielnika.
 2. Jutro w święto św. Marka Ewangelisty, przed wieczorną Eucharystią o godz. 17.30 o poprowadzenie różańca prosimy Koło Różańcowe z Włoszczowic. Do udziału w modlitwie różańcowej zapraszamy naszych parafian.
 3. We wtorek przypada uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski, przeniesiona z soboty w czasie Oktawy.
 4. W czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej w czasie adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 5. W piątek 29 kwietnia po Mszy św. wieczornej zapraszamy młodzież klas 8 i rodziców na celebrację a po niej spotkanie organizacyjne z rodzicami.
 6. W piątek – święto św. Katarzyny Sieneńskiej, którą św. Jan Paweł II ustanowił patronką Europy. W tym dniu naszą modlitwą ogarnijmy także wszystkie ofiary nazistowskiego i stalinowskiego terroru, zwłaszcza osoby duchowne i konsekrowane z racji Dnia Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego.
 7. W następną niedzielę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony Matce Bożej. W naszej parafialnej świątyni nabożeństwa majowe będą odprawiane codziennie o godz. 17.30. Do udziału w nabożeństwach zapraszamy dzieci i młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. Zadbajmy o wizerunki Maryi w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach.
 8. Od 1 maja Apel Maryjny przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Loretańskiej będzie odprawiany codziennie o godz. 20.00.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Łukasz Kobus, kawaler, zam. w Celinach i Patrycja Trybuła, panna, zam. w Otwocku. Zapowiedź pierwsza. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się. Wartościowe treści są też w pisemku Cichy Przyjaciel.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Marzena Beńko, Ewa zagórska, Aneta Piłat, Małgorzata Majkowska, Ewa Kumór, Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 100 złotych. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.
 12. Dziękujemy za ofiary złożone na malowanie kościoła.
 13. Pomódlmy się za śp. Mariannę Pustelnik, której pogrzeb odbył się we środę oraz zmarłych naszych parafian. Wieczny odpoczynek…..