Ogłoszenia na 5 Niedzielę Wielkanocną – 15 V 2022

 1. Dzisiaj o godzinie 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia a codziennie na nabożeństwa majowe odprawiane o godz. 17.30 oraz na apel Maryjny przed cudowną figurą Matki Bożej Loretańskiej o godz. 20.00.
 2. Jutro przypada święto świętego Andrzeja Boboli, Patrona Polski.
 3. W środę będziemy obchodzić 102. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II. Uroczysta Msza św. z tej okazji odbędzie się o godz. 18.00. Chcemy w ten sposób wyrazić naszą wdzięczność Bożej Opatrzności za dar pontyfikatu naszego św. Rodaka, za przykład jego mocnej wiary, gorącej miłości oraz podziękować za wszystkie łaski, które otrzymujemy za Jego wstawiennictwem.
 4. Dzisiaj o godz. 14.00 w Zespole Placówek Oświatowych w Piotrkowicach odbędzie się Święto Polskiej Niezapominajki. Serdecznie zapraszamy.
 5. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie na najładniejszą kapliczkę Matki Bożej. Rozstrzygnięcie konkursu w następną niedziele, 22 maja, po Mszy o godz. 9.30.
 6. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Bartłomiej Tłomak, kawaler, zam. w Kazimierzy Wielkiej i Paulina Woźniczko, panna, zam. we Włoszczowicach. Zapowiedz druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej.
 7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Miłujcie się, Głosu Karmelu.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Zofia Kmiecik i Małgorzata Kobus. Bóg zapłać za pracę i złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z Celin.
 9. W ubiegłą niedzielę w czasie kwesty na rzecz odbudowy kościoła św. Stanisława na cmentarzu prowadzonej przez Stowarzyszenie Dziedzictwo Piotrkowic zebrano do puszek 2650 zł i 5 euro. W ramach tacy gospodarczej w ubiegłą niedzielę ofiary wynosiły w Piotrkowicach 2510 zł., we Włoszczowicach 930 zł. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 10. W następnym tygodniu zostaną odprawione Msze św. o błogosławieństwo Boże dla pracujących na roli i błogosławieństwo pól w miejscowościach naszej parafii w następującej kolejności:
  • w Celinach Nowych w poniedziałek, 23 maja, o godz. 17.00;
  • w Celinach we wtorek, 24 maja, o godz. 17.00;
  • w Grabowcu w środę, 25 maja, o godz. 17.00;
  • w Minostowicach w czwartek, 26 maja, o godz. 17.00
  • w Piotrkowicach w sobotę, 28 maja, o godz. 18.00;
  • w Suliszowie w poniedziałek, 30 maja, o godz. 17.00.
 11. Dziękujemy za ofiary złożone na malowanie kościoła.
 12. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania niedzieli i błogosławieństwa Bożego w rozpoczynającym się tygodniu.