Ogłoszenia na 34 tydzień zwykły – 22 XI 2022

 1. Dzisiaj w ostatnią niedzielę roku liturgicznego obchodzimy uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ponieważ jest to patronalne święto Akcji Katolickiej, Liturgicznej Służby Ołtarza a we wtorek wspomnienie św. Cecylii, dziękując za posługę w naszej wspólnocie parafialnej, pamiętajmy w modlitwie o Panu Tadeuszu, naszym organiście, o naszej scholii parafialnej oraz o lektorach i ministrantach i o wszystkich tych, którzy nadają oprawę nabożeństwom i celebracjom liturgicznym.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 3. W tym tygodniu przypada czwarty czwartek miesiąca. O godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem.
 4. Zapraszamy parafian do wspólnej modlitwy w intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Przez cały listopad o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Przyjmujemy tez na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 5. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła w Piotrkowicach 2620 zł, we Włoszczowicach 1280 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 6. W ubiegłym tygodniu na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie” pod hasłem „Solidarni z Ukrainą” zebrano sumę złotych 820 zł.
 7. W piątek zostały zawiezione zebrane dary do Szpitala Wojskowego w Mikołajowie koło Chersonia na Ukrainie. Dziękujemy mieszkańcom naszej parafii, jednostkom OSP z Piotrkowic, Suliszowa i Włoszczowic, właścicielom Domu Weselnego Wymysłów za środki higieniczne, opatrunkowe, bluzeczki oraz trwałe produkty żywnościowe. Dziękujemy Panu Marcinowi Goli za transport tych darów swoim samochodem.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Anna Rogowska, Ewelina Brela, Marta Marczakowska, Paulina Osman, Antonina Osman, Małgorzata Kuzia. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 80 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Piotrkowic z ulicy Pińczowskiej.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Misje dzisiaj” i „Głos Karmelu”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.
 10. Trwają prace remontowe związane z ułożeniem nowej kostki przed wejściem do klasztoru. W czasie remontu wejście do kancelarii przez kościół.
 11. Wczoraj odbył się pogrzeb naszej śp. Edwarda – Józefa Kubickiego. z Piotrkowic. Polećmy Jego i zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….