Ogłoszenia na 33 tydzień zwykły – 13 XI 2022

 1. Dzisiaj przypada XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiary na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 3. Jutro przypada liturgicznie wspomnienie Wszystkich Świętych Naszego Zakonu a we wtorek wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego.
 4. W środę wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej.
 5. W piątek o godz. 18.00 Msza św. ku czci Bożego Miłosierdzia, zbiorowa za zmarłych. Przypominamy że w każdą sobotę o godz. 11.30 w kaplicy loretańskiej jest odprawiana Msza św. zbiorowa za żyjących. Intencje można składać w zakrystii.
 6. W sobotę, 19 listopada w kaplicy we Włoszczowicach będziemy obchodzić odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego. Sumę odpustową z procesją o godz. 11.00 odprawi ojciec Jacek Stępień. Po południu Msza św. o godz. 17.00.
 7. W następna niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów.
 8. Zapraszamy parafian do wspólnej w intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych. Przez cały listopad o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. Przyjmujemy też na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Misje dzisiaj” i „Głos Karmelu”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Angelika Lulkowska, Lena Lulkowska, Anna Fiuk i Piotr Dąbrowski. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piotrkowic z ulicy Pińczowskiej.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary na kościół: Jan i Stanisława Nogaccy z Celin Nowych 200 zł, anonimowy ofiarodawca 200 zł. Panu Jerzemu Kobusowi dziękujemy za naprawę przewodów elektrycznych oraz reflektora zewnętrznego oświetlającego nasz kościół.
 12. Trwają prace remontowe związane z ułożeniem nowej kostki przed wejściem do klasztoru. W czasie remontu wejście do kancelarii przez kościół.
  Parafianom i pielgrzymom, nawiedzającym sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej, życzymy miłego, niedzielnego wypoczynku i wszelkiego dobra w rozpoczynającym się tygodniu.