Ogłoszenia na 32 tydzień zwykły – 6 XI 2022

  1. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych przez cały listopad o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. W zakrystii można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych. Przyjmujemy też na wypominki roczne.
  2. W uroczystość Wszystkich Świętych została przeprowadzona kwesta na pokrycie kosztów wymiany bramy na naszym cmentarzu. Zebrano 6220 zł. Bóg zapłać wszystkim dobrodziejom i przedstawicielom Rady Parafialnej, zaangażowanym w przeprowadzenie tej zbiórki.
  3. W czwartek, 10 listopada po Mszy św. wieczornej spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania. Proszę przybyć z rodzicami.
  4. Za tydzień na 9.30 zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami, po Mszy św. na spotkanie.
  5. W piątek, we wspomnienie św. Marcina przypada 104 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie i tych, którzy oddali swoje życie za jej niepodległość. Uczynimy to w czasie Mszy św. o godz. 18.00 i w czasie różańca za zmarłych.
  6. 11 listopada o godz. 10.00 w Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, podczas Mszy świętej z udziałem najwyższych władz państwowych, na czele z Prezydentem RP, nastąpi uroczyste wprowadzenie relikwii św. Rafała Kalinowskiego.
  7. W następną niedzielę 13 listopada przypada XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Solidarni z Ukrainą”. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiary do puszek na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”.
  8. W tym roku odpust ku czci Św. Rafała Kalinowskiego we Włoszczowicach będziemy obchodzić w sobotę, 19 listopada. Sumę odpustową z procesją o godz. 11.00 odprawi ojciec Jacek Stępień.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Bożena Bielecka, Paulina Jaklewicz, Sylwia Pisarczyk, Łukasz Ciopiński, Maria Brela i Szymon Wójcik. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Piotrkowic z ul. Kieleckiej.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Karmelu”. W zakrystii są kalendarze parafialne i rolnicze.