Ogłoszenia na 31 tydzień zwykły – 30 X 2022

 1. Dzisiaj na godz. 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie „Wszystkich Świętych”. O godz. 19.00 modlitwa uwielbienia zakończona Apelem Maryjnym.
 2. Kończy się październik. „Bóg zapłać” za udział w nabożeństwach różańcowych w Piotrkowicach, Celinach i Włoszczowicach.
 3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. niedzielny. Pamiętajmy, że w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia w Mszy Świętej. Eucharystia o godz. 11.30 zostanie odprawiona na cmentarzu parafialnym, a po niej odbędzie się procesja z modlitwami za zmarłych. Wieczorem na cmentarzu o godz. 19.00 odmówimy różaniec za zmarłych.
 4. Dzisiaj i 1 listopada na cmentarzu będzie dyżurował kapłan i przyjmował na wypominki za zmarłych. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały listopad o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych.
 5. 1 listopada na cmentarzu Rada Parafialna przeprowadzi kwestę na pokrycie kosztów wymiany bramy na naszym cmentarzu.
 6. We środę, 2 listopada, przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli tzw. Dzień Zaduszny. Zostanie odprawiona dodatkowa Eucharystia o godz. 9.00. Wierni, którzy w tym dniu nawiedzą pobożnie kościół albo kaplicę mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W czasie nawiedzania należy odmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę” oraz wypełnić zwyczajne warunki (wyzbycie się wszelkiego przywiązania do grzechu, nawet powszedniego, spowiedź, Komunia św. i modlitwa w intencjach polecanych przez Ojca Świętego).
 7. W dniach 1-8 listopada za nawiedzenie cmentarza i modlitwę w intencji zmarłych można uzyskać odpust zupełny, a w inne dni roku cząstkowy.
 8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych parafian z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
 9. W sobotę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo pierwszosobotnie. Podczas niego będziemy modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych.
 10. W ubiegłą niedzielę Stowarzyszenie Dziedzictwo Piotrkowic podczas kwesty odbudowę kościoła św. Stanisława na cmentarzu, zebrało sumę 2850 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Aleksandra Misztal, Anna Kuranda, Amelia Kuranda i Dawid Kuranda. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 30 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Głosu Karmelu”, a w zakrystii kalendarze parafialne i rolnicze.
 13. Wczoraj odbył się pogrzeb Franciszka Koseli z Grabowca. Jego i zmarłych parafian polećmy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…