Ogłoszenia na 30 tydzień zwykły – 23 X 2022

  1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy polecać dzieło misyjne Kościoła.
  2. Trwa miesiąc różańcowy. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. We Włoszczowicach i Celinach różaniec o godz. 16.30 a w Suliszowie o godz. 16.00. W Grabowcu na prośbę rodziców różaniec dla bierzmowanych jest odmawiany w świetlicy o godz. 16.30. Losowanie nagród za udział w różańcu będzie w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
  3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem.
  4. W tym tygodniu przypada czwarty czwartek miesiąca. O godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem.
  5. W następna niedzielę przypada uroczystość Rocznicy Poświęcenia naszego kościoła. O godz. 9.30 Msza św. z dziękczynnym Te Deum. Na 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie „Wszystkich Świętych”. Prosimy o wybranie jednego świętego, przedstawienie go w kilku zdaniach z pamięci, ubranie się w strój z epoki, w której on żył i zaprezentowanie jego atrybutu. W piątek po Mszy św. wieczornej odbędzie się próba w strojach biorących udział w konkursie „Wszystkich Świętych”.
  6. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony modlitwie za zmarłych. W sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały listopad o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych.
  7. Zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w ubiegła niedzielę wyniosła 1320 zł. Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Lidia Sobaś, Danuta Sobaś, Wojciech Kozak, Krystyna Skóra, Jadwiga Nowak. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 50 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Głosu Karmelu”, a w zakrystii również kalendarze parafialne i rolnicze.
  10. W miniony piątek odbył się pogrzeb śp. Heleny Baran z Włoszczowic, a w sobotę śp. Ryszarda Zapały z Piotrkowic. Polećmy miłosierdziu Bożemu zmarłych: Wieczny odpoczynek…