Ogłoszenia na 29 tydzień zwykły – 16 X 2022

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w Loreto od 19.00 do 20.30 zakończoną Apelem.
 2. Trwa miesiąc różańcowy. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. We Włoszczowicach i Celinach różaniec o godz. 16.30 a w Suliszowie o godz. 16.00. W Grabowcu na prośbę rodziców różaniec dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania jest odmawiany w świetlicy o godz. 16.30.
 3. W sobotę przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II. Po Mszy św. wieczornej modlitwy przy Jego relikwiach.
 4. Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 5. W niedziele, 30 października na godz. 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie „Wszystkich Świętych”. Prosimy o wybranie jednego świętego, przedstawienie go w kilku zdaniach z pamięci, ubranie się w strój z epoki, w której on żył i zaprezentowanie jego atrybutu.
 6. Zbliża się listopad – miesiąc poświęcony modlitwie za zmarłych. W sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały listopad będą ofiarowane Msze św. o godz. 18.00 a po niej modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych. Na kartkach można zaznaczyć datę wyczytania imion swoich zmarłych.
 7. Taca gospodarcza z ubiegłej niedzieli wyniosła w Piotrkowicach 2760 zł, we Włoszczowicach 730 zł. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.
 8. Stowarzyszenie Dziedzictwo Piotrkowic prowadzi odbudowę kościoła św. Stanisława na cmentarzu. W niedzielę za tydzień po każdej Mszy św. członkowie Stowarzyszenia będą zbierać ofiary na rzecz ratowania tego zabytku.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Paulina Klank, Lucyna Bracichowicz, Renata Grabiańska, Bożena Ślusarczyk. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła następne rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W Niedzieli w Dodatku Kieleckim znajduje się relacja z XIV Pielgrzymki Kół Żywego Różańca, która odbyła się w naszym sanktuarium. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na następny rok i kalendarz rolnika w cenie 35 zł.
 11. Od dzisiaj przyjmujemy rezerwacje terminów Mszy św. na pierwsze półrocze następnego roku.
 12. Dzisiaj, zgodnie z zapowiedzią, z racji XXII Dnia Papieskiego przed kościołem jest zbiórka na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” – żywy pomnik Jana Pawła II.