Ogłoszenia na 28 tydzień zwykły – 9 X 2022

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w Loreto od 19.00 do 20.30 zakończoną apelem.
 2. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Młodzież do bierzmowania zostawia otwarte indeksy przed różańcem na bocznych ołtarzach i zabiera po zakończeniu nabożeństwa. Prosimy o uczestnictwo w kościele a nie na dworze. Dzieci będą otrzymywać obrazki i kolorować róże w indeksach. W Celinach Różaniec odmawiany jest o godz. 17.00. W kaplicy we Włoszczowicach od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej zachęcamy do odmawiania różańca indywidualnie.
 3. W piątek, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem młodego pokolenia. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
 4. W sobotę , 15 października będziemy obchodzić uroczystość św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła, Matki Założycielki Karmelu Bosego. W kaplicach i kościołach karmelitów i karmelitanek bosych jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Jest to również dzień imienin Ojca Daniela, naszego ekonoma. Solenizant zaprasza na Msze św. imieninową o godz. 18.00.
 5. Za tydzień, 16 października, w 44 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową będziemy obchodzić XXII Dzień Papieski. O godz. 9.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły w Piotrkowicach. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie odbywała się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 6. Od następnej niedzieli będziemy przyjmowali rezerwacje terminów Mszy świętych na pierwsze półrocze następnego roku.
 7. W niedziele, 30 października na 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie „Wszystkich Świętych”. Prosimy o wybranie jednego świętego, przedstawienie go w kilku zdaniach z pamięci, ubranie się w strój z epoki, w której on żył i zaprezentowanie jego atrybutu.
 8. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony modlitwie za zmarłych. W sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji będą ofiarowane przez cały listopad Msze św. o godz. 18.00 a po niej modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych. Na kartkach można zaznaczyć datę wyczytania imion swoich zmarłych.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Anna Klank, Bożena Jaskóła, Dorota Rybczyńska i Barbara Ciopińska. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z ul. Kieleckiej.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na następny rok i kalendarz rolnika w cenie 35 zł.
 11. We wtorek zmarła śp. Kazimiera Stochmal z Piotrkowic, pogrzeb odbędzie się dzisiaj godz. 14.30, w piątek zmarła śp. Czesława Piwowarska z Włoszczowic, pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 16.00. Polećmy zmarłe parafianki Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…