Ogłoszenia na 27 tydzień zwykły – 2 X 2022

  1. Wczoraj w naszej parafii i sanktuarium odbyła się XIV Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Pragnę podziękować wszystkim i każdemu z osobna za włączenie się w organizację tego ważnego wydarzenia w naszej wspólnocie parafialnej. Dziękujemy wszystkim parafianom za pracę w piątek przy ustawianiu ławek, konfesjonałów, rozkładaniu namiotów i mocowaniu baneru na ołtarzu polowym. Różom z Kół Różańcowych i pozostałym osobom za pracę w sobotę przy rejestracji grup pielgrzymów, wydawaniu bułek, przyjmowaniu intencji mszalnych, pracę przy stoisku z dewocjonaliami, osobom zbierający ofiary na nasze sanktuarium. Podziękowania dla strażaków OSP Piotrkowice, Włoszczowice i Suliszów za kierowanie ruchem drogowym, czuwanie nad porządkiem i bezpieczeństwem w czasie uroczystości, zbieranie składki, za służbę w punkcie medycznym i zorganizowanie i obsługę namiotu z ciepłą herbatą i kawą dla pielgrzymów a także za poskładanie namiotów i schowanie części ławek i konfesjonałów, wczoraj po zakończeniu uroczystości. Podziękowania za włączenie się w liturgię: różom prowadzącym modlitwę różańcową, naszej scholii parafialnej za posługę podczas trwania całej uroczystości, panu organiście, ministrantom, lektorom, osobom niosącym dary i zbierającym składkę. Bóg zapłać Kołom Różańcowym za złożone ofiary i upieczone ciasta. Dziękujemy Panu Burmistrzowi za życzliwość oraz Chmielnickiemu Centrum Kultury za wypożyczenie ławek, namiotów. Niech wszystkim Maryja wynagrodzi swoimi łaskami. Jutro zapraszamy na godz. 8.30 zapraszamy do składania pozostałych ławek.
  2. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w Loreto od 19.00 do 20.30 zakończoną apelem.
  3. Październik to miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy każdego dnia przed wieczorną Mszą św. o godz. 17.30. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Młodzież do bierzmowania zostawia otwarte indeksy przed Różańcem na bocznych ołtarzach i zabiera po zakończeniu nabożeństwa. Prosimy o uczestnictwo w kościele a nie na dworze. Dzieci będą otrzymywać obrazki i kolorować róże w indeksach. W Celinach Różaniec odmawiany jest o godz. 17.00. W kaplicy we Włoszczowicach od poniedziałku do soboty o godz. 16.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej zachęcamy do odmawiania różańca indywidualnie.
  4. Jutro w Celinach o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. ku czci św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  5. W środę przypada wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, sekretarki Bożego Miłosierdzia, a w piątek wspomnienie NMP Różańcowej, ustanowione na pamiątkę wyproszonego przez modlitwę różańcową zwycięstwa pod Lepanto w 1571 roku.
  6. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do nabożeństwa różańcowego podczas którego będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
  7. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.45, wieczorem od godz. 17.15. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
  8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Grudziński Stanisław, Agnieszka Stachura, Edward Rzadkowski, Aneta Grodzińska, Krystyna Grudzińska, Anna Kuranda. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziny z ul. Kieleckiej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Ekstra” zatytułowany „Dotyk Miłosierdzia” poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego apostołce – świętej siostrze Faustynie, a w zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na następny rok.
  10. Wszystkim parafianom i pielgrzymom nawiedzającym nasze sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej.