Ogłoszenia na 26 tydzień zwykły – 25 IX 2022

  1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30 zakończoną Apelem. Od jutra Apel Maryjny w kaplicy Loretańskiej będzie odprawiany bezpośrednio po zakończeniu Mszy św. wieczornej.
  2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy II Koło Różańcowe z Minostowic.
  3. W czwartek przypada święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.
  4. W sobotę, 1 października w naszej parafii i sanktuarium odbędzie się w XIV Diecezjalna Pielgrzymka Róż Żywego Różańca. Rozpoczęcie spotkania o godzinie 9.00. W programie: Koncert zespołu peruwiańskiego, prezentacja przybyłych grup, konferencja „Z Królową Różańca świętego modlimy się o pokój”, modlitwa różańcowa i na zakończenie o godz. 12.30 Msza św. pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Prosimy o pomoc w przygotowaniach i przebiegu tej pielgrzymki. Strażaków OSP prosimy o kierowanie ruchem i nadzorowanie parkowania przyjeżdżających autokarów i busów. Liturgię ubogaci śpiewem nasza schola parafialna a ministranci posługą przy ołtarzu. W piątek na godz. 9.00 prosimy naszych parafian o pomoc w ustawianiu ławek i konfesjonałów i w posprzątaniu alejek i placu przed kościołem. Prosimy o liczny udział w tym ważnym wydarzeniu modlitewnym w naszej parafii.
  5. Intencja Mszy św. zbiorowej w sobotę z godz. 11.30 zostanie odprawiona o godz. 12.30.
  6. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się poświecenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii świętej. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
  7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. Jest nowy numer „Głosu Karmelu” zatytułowany: Rodzina świętych, poświęcony rodzinie św. Teresy od Dzieciątka Jezus. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na następny rok.
  8. Trwa remont bramy wejściowej na cmentarz parafialny. Do kościoła zostały zakupione nowe chodniki.
  9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Zofia Angielska, Jolanta Stawiarz, Agata Kosierkiewicz, Beata Bartosińska i Feliksa Bartosińska. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 50 zł. Rodziny z ulicy Nowa prosimy o posprzątanie kościoła w piątek 30 września o godz. 9.00.