Ogłoszenia na 25 tydzień zwykły – 18 IX 2022

 1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie dzieci klasy trzeciej, przygotowujących się do Pierwszej Komunii św. i ich rodziców.
 2. W ramach „Zamkowych spotkań z muzyką” dzisiaj po sumie, o godz. 12.30 zapraszany na koncert muzyki sakralnej oraz utworów Henryka Wieniawskiego, Fryderyka Chopina i Ignacego Paderewskiego.
 3. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30 zakończoną Apelem. Przypominamy że Apel Maryjny w Loreto odprawiany jest do końca września codziennie o godz. 20.00.
 4. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy I Koło Różańcowe z Minostowic.
 5. W środę przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Po Mszy św. Wieczornej odbędzie się spotkanie zelatorek Kół Różańcowych naszej parafii w sprawach organizacyjnych przed Diecezjalnym Zjazdem Rodziny Różańcowej, które odbędzie się w naszej parafii w sobotę 1 października 2022 roku.
 6. W czwartek, w naszej wspólnocie swoje imieniny obchodzi Brat Jonasz. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. w intencji Solenizanta.
 7. Również w czwartek o godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem.
 8. W sobotę 24 września zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych na Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Wyjazd z przed kościoła o godz. 9.00. Planowany powrót około 18.00 godziny. W programie 10 km trasa do przebycia z Grzegorzowic do Sanktuarium, pokłon Relikwiom Krzyża św. i Eucharystia o 15.00. Koszt zależny od ilości uczestników.
 9. Serdecznie zapraszamy dziewczęta i chłopców do posługi śpiewem w naszej scholi. Wszystkich chętnych zapraszamy w najbliższą niedzielę 24 września na 8.45.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. W zakrystii jest do nabycia kalendarz sanktuarium na następny rok.
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Włodzimierz Wąchocki, Edyta Nyk, Nina Wilman, Krystyna Rucińska, Marzena Kubiec i Zbigniew Pietryka,. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Piotrkowic z ulic: Wolności i Nowej.
 12. Bóg zapłać za złożone w ubiegłą niedzielę ofiary w ramach tacy gospodarczej, która wynosiła: w Piotrkowicach 2630 zł, we Włoszczowicach 1235.
 13. W piątek zmarł Ryszard Jurczak z Piotrkowic. Pogrzeb odbędzie się dzisiaj o godz. 14.30. Pomódlmy się za śp. Ryszarda i zmarłych parafian: Wieczny odpoczynek…