Ogłoszenia na 1 tydzień Adwentu – 27 XI 2022

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on nam pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Niech to będzie okazja dla każdego z nas, by odkryć swoje miejsce w Kościele.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 3. W Adwencie Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny będą odprawiane codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 7.00 a przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. adwentową o godz. 18.00. Patronem roratnich rozważań jest dziadek Pana Jezusa św. Joachim. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów. Od 1 grudnia w czasie rorat będziemy odprawiać nowennę do Matki Bożej Loretańskiej.
 4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do Mszy św. wieczornej. Na zakończenie adoracji będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty. W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych parafian z posługą sakramentalną. Spowiedź rano od 6.40, wieczorem od godz. 17.30. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła. W sobotę po Mszy św. wieczornej różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi.
 5. W następną niedzielę na godz. 9.30 zapraszamy dzieci klas trzecich z rodzicami, po Mszy św. odbędzie się spotkanie.
 6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się we czwartek 8 grudnia na Mszy św. wieczornej i potrwają do niedzieli 11 grudnia. Poprowadzi je o. Marek Śleziak, karmelita bosy z Przemyśla. W piątek 9 grudnia Msze św. o godz. 7.00, 11.30 (dla chorych z sakramentem namaszczenia) i o godz. 18.00. W sobotę, 10 grudnia odpust MB Loretańskiej i dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.30, 11.30 (suma odpustowa) i o godz. 18.00. Spowiedź adwentowa od godz. 9.00 do 12.00 i od 17.00 do 18.30. We Włoszczowicach podczas rekolekcji Msze św. w piątek i sobotę o godz. 16.30, w niedzielę o 8.30 i 10.30 (a więc pół godziny wcześniej niż zwykle) a spowiedź w sobotę od 15.30 do 16.30. Nie odkładajmy sakramentu pokuty i pojednania na ostatnią chwilę przed świętami. Skorzystajmy ze spowiedzi w czasie rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcyjny został umieszczony w gablocie przed kościołem.
 7. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki wigilijne i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary składane za świece posłużą do organizacji przez diecezjalną Caritas kolonii, zajęć świetlicowych, leczenia i dożywiania dzieci z rodzin ubogich. Sugeruje się, aby ofiara za świecę była równowartością obiadu dla jednego dziecka. Serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy wspierają to piękne dzieło miłosierdzia.
 8. Przyjmujemy tez na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Elżbieta Lesiak, Karolina Lesiak, Edyta Ciopińska, Dorota Adamska- Krupska, Marzena Tabak, które złożyły ofiarę 90 zł. Bóg zapłać. Za tydzień, w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z ulicy Graniczka.
 10. Za tydzień w II Niedzielę Adwentu odbędzie się zbiórka do puszki z okazji Dnia Modlitw i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Misje dzisiaj” i „Głos Karmelu”. Polecamy także pisemka ”Cichy Przyjaciel”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.
 12. Wczoraj odbył się pogrzeb śp. Leokadii Kubickiej z Włoszczowic, a dzisiaj o godz. 13.30 będzie się pogrzeb Barbary Helbig z Zabrza, a pochodzącej z Grabowca. Polećmy zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….