Ogłoszenia na 2 tydzień Adwentu – 4 XII 2022

 1. Dzisiaj o godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 2. W Adwencie Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 7.00 a przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. adwentową godz. 18.00. Patronem roratnich rozważań jest dziadek Pana Jezusa św. Joachim. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów. W czasie rorat odprawiamy przed odpustem nowennę do Matki Bożej Loretańskiej.
 3. W czwartek 8 grudnia w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP Msze św. o godz. 7.00, 11.30 i 18.00. Msza św. o godz. 11.30 połączona z Godziną Łaski. We Włoszczowicach Msza św. o godz. 17.00. Czym jest Godzina Łaski? 8 grudnia 1947 roku w Montichiari we Włoszech objawiła się Maryja pielęgniarce Pierinie Gili i powiedziała: Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono „Godzinę łaski dla całego świata”. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będzie wiele nawróceń. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.
 4. W czwartek, 8 grudnia na Mszy św. wieczornej o gody. 18.00 rozpoczną się rekolekcje adwentowe i potrwają do niedzieli 11 grudnia. Poprowadzi je o. Marek Śleziak, karmelita bosy z Przemyśla. W piątek 9 grudnia Msze św. o godz. 7.00, 11.30 (dla chorych z sakramentem namaszczenia) i o godz. 18.00. W sobotę 10 grudnia odpust MB Loretańskiej i dzień spowiedzi rekolekcyjnej. Msze św. w tym dniu o godz. 7.00, 9.30, 11.30 (suma odpustowa) i o godz. 18.00. Spowiedź adwentowa od godz. 9.00 do 12.00 i od 17.00 do 18.30. We Włoszczowicach podczas rekolekcji Msze św. w piątek i sobotę o godz. 16.30, w niedzielę o 8.30 i 10.30 (a więc pół godziny wcześniej niż zwykle) a spowiedź w sobotę od 15.30 do 16.30. Nie odkładajmy sakramentu pokuty i pojednania na ostatnią chwilę przed świętami. Skorzystajmy ze spowiedzi w czasie rekolekcji. Szczegółowy program rekolekcyjny został umieszczony w gablocie przed kościołem i na naszej stronie internetowej.
 5. Dzisiaj po raz dwudziesty trzeci, w drugą niedzielę Adwentu jest obchodzony Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Możemy włączyć się w to dzieło, składając ofiary do puszki przy wyjściu z kościoła.
 6. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 7. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 8. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Magdalena Ryk, Wioletta Kubicka, Andrzej i Wojtek Piwowarscy, które złożyły ofiarę 90 zł. Za tydzień, w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania rodziny z Grabowca.
 9. Dzieci i młodzież zapraszamy do udziału w konkursie Szopek Bożonarodzeniowych. Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne. Szopki należy przynosić do kościoła do 17 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu w 4 niedzielę Adwentu, 18 grudnia po Mszy św. o 9.30. Również w niedzielę, 18 grudnia odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z Piotrkowic.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Misje dzisiaj” i „Głos Karmelu”. Polecamy także pisemka ”Cichy Przyjaciel”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.
 11. Bóg zapłać za złożone ofiary na nasz kościół parafialny: Jolanta Mrozińska z Minostowic 100 zł, Tamara Kozieł z Piotrkowic 200 zł.