Ogłoszenia na 3 tydzień Adwentu – 11 XII 2022

 1. Msze św. roratne ku czci Najświętszej Maryi Panny są odprawiane codziennie (oprócz niedziel i uroczystości) o godz. 7.00 a przed Mszą św. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Matki Bożej. Dzieci i młodzież zapraszamy na Mszę św. adwentową o godz. 18.00. Prosimy o przynoszenie ze sobą świec lub lampionów.
 2. Dzisiaj o godz. 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończona Apelem Maryjnym.
 3. Jutro wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe.
 4. W środę, 14 grudnia będziemy obchodzić uroczystość św. Jana od Krzyża, karmelity bosego, doktora Kościoła, autora wielu ważnych pism z dziedziny życia duchowego.
 5. We czwartek o godzinie 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważanie Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem.
 6. Od 17 grudnia rozpoczyna się druga części Adwentu. Liturgia skieruje naszą uwagę na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa. W tym dniu przypadają 85. urodziny papieża Franciszka. W naszych modlitwach polecajmy jego osobę i posługę Bożej Opatrzności.
 7. W ostatnią niedzielę w ramach pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie do puszek zebrano 920 zł.
 8. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, z których ofiary zostaną przeznaczone na dzieła prowadzone przez naszą diecezjalną Caritas.
 9. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych, przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Martyna Chłond, Anna Chłond, Justyna Chłond, Jadwiga Kubicka, Anna Łapot i Zbigniew Ryk. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 70 zł. Za tydzień, w sobotę na godz. 9.00 zapraszamy rodziny z Piotrkowic, z ulicy Kościelnej.
 11. Dzieci i młodzież zapraszamy do konkursu Szopek Bożonarodzeniowych. Oceniane będą: samodzielność wykonania, nawiązanie do tradycji, figurki, kolorystyka, nowatorstwo, dekoracyjność i ogólne wrażenie estetyczne. Szopki proszę przynosić do kościoła do 17 grudnia. Rozstrzygnięcie konkursu w 4 niedzielę adwentu, 18 grudnia po Mszy św. o 9.30. Również w niedzielę, 18 grudnia odbędzie się kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z Piotrkowic.
 12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Misje dzisiaj” i „Głos Karmelu”. Polecamy także pisemka „Cichy Przyjaciel”. W zakrystii są do nabycia kalendarze parafialne i rolnicze.