Ogłoszenia na 4 tydzień Adwentu – 18 XII 2022

 1. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej tradycyjnie zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończoną Apelem Maryjnym.
 2. Msze św. dla starszych i chorych w miejscowościach naszej parafii zostaną odprawione w tym tygodniu w następującym porządku: w poniedziałek 19 grudnia, o godz.16.00 w Celinach w Klubie „Wolna Strefa”, we wtorek, 20 grudnia o godz. o godz. 16.00 w Minostowicach u Pana Aleksandra Pawlikowskiego; w środę, 21 grudnia o godz. 16.00 w Suliszowie w świetlicy.
 3. W sobotę, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. We wspólnotach rodzinnych zadbajmy o tradycyjną, chrześcijańską oprawę wigilijną. Niech to będzie okazja, może jedyna w roku, do pojednania, zgody, wyciągnięcia przyjaznej dłoni. Niech wigilijnej wieczerzy towarzyszy wspólna modlitwa, lektura fragmentu Pisma Świętego o Bożym Narodzeniu, łamanie się opłatkiem, wspólny śpiew kolęd i pastorałek. Niech czas Bożego Narodzenia będzie przepełniony chrześcijańską życzliwością i dobrocią. Zachowajmy też zwyczaj spożywania posiłków bezmięsnych. Pamięcią obejmijmy również tych, którzy od nas odeszli do wieczności.
 4. W wigilię na ostatnie w tym roku roraty, tradycyjnie przyjdą pieszo parafianie z Włoszczowic. Wyjście spod kaplicy we Włoszczowicach o godz. 5.45. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 5. 24 grudnia swoje imieniny obchodzi o. Adam Hrabia. W tym dniu o godz. 7.00 Solenizant odprawi Mszę św. imieninową, na którą wszystkich serdecznie zaprasza.
 6. Pasterka będzie sprawowana o godz. 24.00 zarówno w kościele parafialnym w Piotrkowicach, jak i w kaplicy we Włoszczowicach. Ofiary składane na tacę podczas pasterki zostaną przeznaczone na Fundusz Obrony Życia.
 7. W dzień Bożego Narodzenia, 25 grudnia, Msze św. w naszym kościele według porządku niedzielnego. We Włoszczowicach Eucharystia tylko o godz. 11.00. Wierni, którzy w czasie pasterki przyjęli Komunię św., mogą w tym dniu przyjąć ją po raz drugi na Mszy świętej.
 8. W poniedziałek 26 grudnia, święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. Taca w tym dniu przeznaczona jest na KUL. Po każdej Mszy św. poświęcenie owsa. W tym dniu po Mszy św. o godz. 9.30 serdecznie zapraszamy na wspólny śpiew kolęd z naszą parafialną scholą.
 9. W tym tygodniu spowiedź rano od godz. 6.30, po południu od godz. 17.15. W wigilię spowiedź do godz. 12.00.
 10. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki i świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.
 11. Przyjmujemy na wypominki roczne na rok 2023, prosimy o zaznaczanie godziny wyczytywania imion zmarłych przed Mszą św. o godz. 7.00 lub 11.30.
 12. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Janusz Kobryń, Konrad Rzadkowski, Adam Grudziński, Elżbieta Przepióra, Anna Kmiecik, Agnieszka Kobus, Ewelina Stępień, Anna Karcz i Janusz Nyk. Bóg zapłać za pracę i za ofiarę 90 zł. Kolejne rodziny z Grabowca zapraszamy do sprzątania w piątek na godz. 9.00 lub po Mszy św. wieczornej, według wspólnego ustalenia.
 13. Dzisiaj po mszy św. o 9.30 odbędzie się rozstrzygnięcie konkursu szopek bożonarodzeniowych. Również zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych wykonanych przez uczniów naszej szkoły z Piotrkowic.
 14. Po świętach rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą. We wtorek 27 grudnia odwiedzimy parafian we Włoszczowicach, w środę 28 grudnia w Celinach, w czwartek 29 grudnia w Grabowcu i Wygwizdowie, w piątek 30 grudnia w Minostowicach i Suliszowie. Po Nowym Roku, w sobotę 7 stycznia odwiedzimy parafian w Piotrkowicach. Codziennie kolędę rozpoczynamy o godz. 9.00. Rodziny, które nie będą mogły przyjąć kolędy rano prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii, udamy się do nich popołudniu w dniu kolędy. Prosimy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą niech będzie obecność wszystkich członków rodziny podczas kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli jest to tylko możliwe do zrealizowania. Więcej informacji na temat kolędy znajduje się w gablocie z ogłoszeniami.
 15. W dniach 6 i 8 stycznia o godz. 16.00 w szkole w Piotrkowicach odbędą się Jasełka w wykonaniu uczniów.