Ogłoszenia na 33. tydzień zwykły – 14 XI 2021

 1. Dzisiaj przypada XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Solidarni z Libanem”. Po każdej Mszy św. będzie można ofiary do puszek na rzecz Papieskiego Stowarzyszenia „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”. O godz. 19.00 zapraszamy na modlitwę uwielbienia.
 2. Jutro przypada liturgicznie wspomnienie Wszystkich Zmarłych Zakonu Karmelitańskiego.
 3. We wtorek we wspomnienie Matki Bożej Ostrobramskiej, Ojciec Prowincjał Piotr Jackowski rozpocznie w naszej wspólnocie wizytację pasterską, która potrwa do piątku.
 4. W sobotę we wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego przypada uroczystość odpustowa w kaplicy we Włoszczowicach. Suma odpustowa o godz. 11.00.
 5. W następną niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się przyjęcie nowych ministrantów.
 6. W intencji zmarłych polecanych w wypominkach listopadowych przez cały listopad o godz. 18.00 jest odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych. W zakrystii można jeszcze składać kartki z imionami zmarłych. Przyjmujemy tez na wypominki roczne.
 7. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Bożena Bielecka, Wanda Nastaga, Alina Wójcik, Magdalena Ciopińska, Paulina Jaklewicz, Sylwia Pisarczyk i Maria Brela. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 70 zł. W następną sobotę na godz. 14.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Miłujcie się” jak również kalendarze misyjne na rok 2021. W zakrystii są kalendarze rolnicze.
 9. Trwają prace prace remontowe w kościele. W czasie remontu Msze św. i nabożeństwa w dni powszednie są odprawiane w Loreto.
 10. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 11. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby naszych parafian: w poniedziałek Marianny Nyk z Minostowic, we wtorek Władysława Kwiatkowskiego z Celin i w piątek Danieli Kozieł z Piotrkowic. Polećmy zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu: Wieczny odpoczynek….