Ogłoszenia na 30. tydzień zwykły – 24 X 2021

 1. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Misyjny, który w naszej Ojczyźnie rozpoczyna Tydzień Misyjny. Podczas nabożeństw różańcowych w tym tygodniu będziemy polecać dzieło misyjne Kościoła.
 2. Trwa miesiąc różańcowy. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. We Włoszczowicach i Celinach różaniec o godz. 16.30. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Losowanie nagród za udział w różańcu będzie w następną niedzielę po Mszy św. o 11.30.
 3. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem.
 4. W tym tygodniu przypada czwarty czwartek miesiąca . O godz. 20.00 zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej.
 5. W następna niedzielę przypada uroczystość rocznicy poświęcenia naszego kościoła. O godz. 9.30 Msza św. z dziękczynnym Te Deum. Na 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie „Wszystkich Świętych”. Prosimy o wybranie jednego świętego, przedstawienie go w kilku zdaniach z pamięci, ubranie się w strój z epoki, w której on żył i zaprezentowanie jego atrybutu.
 6. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony modlitwie za zmarłych. W sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji przez cały listopad o godz. 18.00 będzie odprawiana Msza św. i odmawiany różaniec z wyczytywaniem imion zmarłych.
 7. W niedzielę, 31 października i 1 listopada na cmentarzu Rada Parafialna przeprowadzi kwestę na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.
 8. Strażacy OSP z Suliszowa, którzy roznosili kalendarze strażackie na następny rok dziękują parafianom za życzliwe przyjęcie i za złożone ofiary na zakup nowego wozu strażackiego.
 9. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Rafał Pawlikowski, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Aleksandra Strójwąs, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii św. Antoniego z Padwy w Kielcach. Zapowiedz trzecia. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Paulina Klank, Lucyna Bracichowicz, Renata Grabiańska i Bożena Ślusarczyk. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycia są najnowsze egzemplarze „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” , „Głosu Karmelu”, „Miłujcie się” jak również kalendarze misyjne na rok 2021. W zakrystii są kalendarze rolnicze.
 12. Serdeczne Bóg zapłać za złożone ofiary na wymianę instalacji elektrycznej w naszym kościele.