Ogłoszenia na 29. tydzień zwykły – 17 X 2021

 1. Serdecznie dziękujemy parafianom i gościom za liczny udział w Misjach Świętych oraz tym którzy zaangażowali się w przygotowanie i ustawienie krzyża misyjnego. Panu Usnarskiemu z Włoszczowic za przewóz drzewa, właścicielom tartaku z Piotrkowic za pocięcie, strażakom OSP z Suliszowa za wykonanie, przywiezienie i ustawienie krzyża przed kościołem. Dziękujemy również ministrantom, scholii, lektorom czytań mszalnych, Panu organiście, bratu Władysławowi, osobom które zatroszczyły się o kwiaty i podziękowanie Misjonarzom.
 2. Trwa miesiąc różańcowy. W naszym kościele różaniec jest odmawiany codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. We Włoszczowicach i Celinach różaniec o godz. 16.30. Zapraszamy do udziału wszystkie dzieci, a szczególnie dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania.
 3. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem.
 4. W piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II.
 5. W następna niedzielę o godz. 9.30 Ojciec Romuald Gościewski odprawi Mszę świętą dziękczynną z okazji 25. rocznicy złożenia ślubów zakonnych. Zapraszamy parafian do modlitwy w intencji Ojca Jubilata.
 6. Za tydzień, w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej.
 7. W niedziele, 31 października na 11.30 zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych do udziału w konkursie „Wszystkich Świętych”. W kilku zdaniach należy zaprezentować wybranego świętego.
 8. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony modlitwie za zmarłych. W sposób szczególny pamiętamy o naszych zmarłych. Z wdzięczności za trud ich codziennego życia i poświęcenie dla nas, za wszelkie dobro od nich otrzymane, zanieśmy im dar modlitwy, a zwłaszcza dar Mszy św. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji będą ofiarowane przez cały listopad Msze św. oraz modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion po Mszy św. wieczornej. Zadbajmy też o groby naszych bliskich.
 9. W niedziele Strażacy OSP z Suliszowa roznoszą kalendarze strażackie na następny rok, zbierając ofiary na zakup nowego wozu strażackiego.
 10. Do sakramentu małżeństwa przygotowują się następujące osoby: Rafał Pawlikowski, stanu wolnego, zamieszkały na terenie tutejszej parafii i Aleksandra Strójwąs, stanu wolnego, zamieszkała na terenie parafii św. Antoniego z Padwy w Kielcach. Zapowiedz druga. Kto by wiedział o przeszkodach zachodzących pomiędzy tymi osobami do zawarcia związku małżeńskiego powinien zgłosić to w kancelarii parafialnej
 11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Bożena Jaskuła, Dorota Rybczyńska, Barbara Ciopińska i Anna Klank. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 40 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kościoła rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.