Ogłoszenia na 27 tydzień zwykły – 8 października 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 27 niedzielę zwykłą – 08.10.2023 r.

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem w Loreto od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem.
 2. Przez cały październik zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 17.25, przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy dzieci i młodzież z naszej parafii. Prosimy o uczestnictwo w kościele a nie dworze i zajmowanie pierwszych ławek. Dzieci otrzymają obrazki do codziennego wklejania na plansze. W Celinach i we Włoszczowicach różaniec o godz. 16.30 a w Suliszowie o godz. 16.00. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej zachęcamy do odmawiania różańca indywidualnie.
 3. We wtorek, 10 października Ojciec Daniel Lenart, nasz ekonom będzie obchodził imieniny. Solenizant zaprasza na Msze św. imieninową o godz. 18.00
 4. W sobotę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszych modlitwach pamiętajmy o tych, którzy trudzą się nad przekazywaniem wiedzy i kształtowaniem młodego pokolenia. W ich intencji będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństwa różańcowego.
 5. Za tydzień, 15 października, w 45 rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na stolicę Piotrową będziemy obchodzić XXIII Dzień Papieski. O godz. 9.30 zapraszamy na Mszę św. w intencji nauczycieli, pracowników i uczniów naszej szkoły w Piotrkowicach. Po każdej Mszy św. przed kościołem będzie odbywała się zbiórka do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”
 6. Również 15 października w naszym zakonie przypada uroczystość św. Teresy od Jezusa, doktora Kościoła, Matki Założycielki Karmelu Bosego. W kaplicach i kościołach karmelitów i karmelitanek bosych jest możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 7. Od niedzieli, 22 października (za dwa tygodnie) będziemy przyjmowali rezerwacje terminów Mszy świętych na pierwsze półrocze następnego rok
 8. Zbliża się listopad – miesiąc, poświęcony modlitwie za naszych zmarłych. W zakrystii można składać kartki z imionami zmarłych. W ich intencji będą ofiarowane codziennie, przez cały listopad Msze św. o godz.. 18.00, a po niej modlitwa różańcowa z wyczytywaniem imion zmarłych. Na kartkach można zaznaczyć datę wyczytania imion swoich zmarłych.
 9. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Helena Doroz, Monika Grudzińska, Sylwia Pisarczyk, Paulina Jaklewicz, Roksana Ciopińska. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 80 zł. W na sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z ul. Kieleckiej.
 10. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Ekstra” zatytułowany „ Matka uczniów” poświęcony objawieniom maryjnym i niwy nowy numer „Głosu Karmelu” poświęcony tajemnicy ufności a w zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na następny rok i magnesy z figurą Matki Bożej i naszym sanktuarium.
 11. Trwa remont wymiany kostki przed kościołem. Bóg zapłać za złożone ofiary
 12. W tym tygodniu odbyły się pogrzeby: we wtorek śp. Zofii Frąk z Suliszowa, w czwartek śp. Józefa Osmana z Suliszowa i w sobotę śp. Henryki Żal. Polećmy zmarłych parafian Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..