Ogłoszenia na 26 tydzień zwykły – 1 października 2023

1. Słowo księdza biskupa.
2. W tym tygodniu patronują nam:
poniedziałek , 2 października – Aniołowie Stróżowie
środa, 4 października – św. Franciszek z Asyżu
czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska
sobota, 7 października – Matka Boża Różańcowa
3. Dzisiaj na zakończenia każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie róż ku czci Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Ofiary składane za róże są wsparciem misji karmelitańskich w Afryce.
4. Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc różańcowy. O godzinie 17.00 zapraszamy parafian i pielgrzymów na uroczystą procesję różańcową z Najświętszym Sakramentem do pięciu ołtarzy, która odbędzie się w ogrodzie różańcowym w naszym sanktuarium. Prosimy panie do niesienia figury Matki Bożej Fatimskiej, panów do niesienia krzyża, baldachimu i nagłośnienia.
5. Wieczorem od 19.00 modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem zakończona Apelem. Od jutra Apel Maryjny w Loreto będzie odprawiany bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
6. Przez cały październik zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych, które odprawiamy o godz. 17.25, przed wieczorną Mszą św. Szczególnie zapraszamy dzieci przygotowujące się do pierwszej Komunii św. i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Młodzież do bierzmowania zostawia otwarte indeksy przed Różańcem na bocznych ołtarzach i zabiera po zakończeniu nabożeństwa. Prosimy o uczestnictwo w kościele a nie dworze i zajmowanie pierwszych ławek. Dzieci otrzymają plansze i obrazki do codziennego wklejania. W Celinach i we Włoszczowicach różaniec o godz. 16.30 a w Suliszowie o godz. 16.00.
7. Jutro w Celinach o godz. 17.00 zostanie odprawiona Msza św. w intencji członkiń Koła Różańcowego i mieszkańców Celin.
8. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.
W czwartek od godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. Rozpoczniemy je koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie będzie możliwość adoracji aż do nabożeństwa różańcowego podczas którego będziemy modlić się o nowe powołania do życia zakonnego i kapłaństwa. W czasie adoracji będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty.
W piątek o godz. 9.00 kapłani wyjadą do chorych z posługą sakramentalną. Msza św. i nabożeństwo ku czci Bożego Serca o godz. 7.00 i 18.00. Spowiedź rano od od 6.45, wieczorem od godz. 17.15. Tradycyjnie składka w tym dniu zostanie przekazana na potrzeby misyjne Kościoła.
9. W piątek swoje imieniny obchodzi Ojciec Artur Rychta. Solenizant zaprasza na Msze św. imieninową o godz. 18.00.
10. W sobotę, 7 października organizujemy wyjazd do Jędrzejowa na XV Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii, wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy kościele. Koszt w zależności od ilości uczestników pielgrzymki. W sobotę różaniec w intencjach wynagradzających Niepokalanemu Sercu Maryi odmówimy prze Mszą św. wieczorną.
11. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Amelia Kuranda, Alina Wójcik, Maria Brela i Martyna Grzybowska . Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 60 zł. W następną sobotę na godz. 9.00 zapraszamy kolejne rodziny z ul. Kieleckiej.
12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest do nabycia „Gość Ekstra” zatytułowany „ Matka uczniów” poświęcony objawieniom maryjnym, a w zakrystii można nabyć kalendarze parafialne na następny rok i magnesy z figurą Matki Bożej i naszym sanktuarium.
13. Jutro rozpoczniemy remont wymiany kostki przed kościołem.
14. Wszystkim parafianom i pielgrzymom nawiedzającym nasze sanktuarium życzymy Bożego błogosławieństwa i wszelkich potrzebnych łask za wstawiennictwem Matki Bożej Loretańskiej.