Ogłoszenia na 25 tydzień zwykły – 24 września 2023

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – na 25 niedzielę zwykłą- 24.09.2023

 1. Dzisiaj wieczorem zapraszamy na modlitwę uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem od 19.00 do 20.30, zakończoną Apelem. Przypominamy że Apel Maryjny w Loreto odprawiany jest do końca września, codziennie o godz. 20.00.
 2. Jutro o poprowadzenie różańca o godz. 17.30 poprosimy Różańcowe z Celin Nowych.
 3. W czwartek, 28 września rozpoczniemy triduum przed świętem świętej Teresy od Dzieciątka Jezus. Przez trzy dni o godz. 18.00 Msza św. z kazaniem i modlitwami do św. Teresy. W sobotę po Mszy św. czuwanie modlitewne ze święta Teresą zakończone Apelem.
 4. Również w czwartek zapraszamy na Godzinę Świętą rozważania Męki Pańskiej przed Najświętszym Sakramentem, którą rozpoczniemy o godz. 19.00.
 5. W czwartek, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, włączając się w akcję Koronka na ulicach świata, o godz. 15.00 odmówimy koronkę do Bożego Miłosierdzia przy zabytkowym krzyżu na placu kościelnym.
 6. W niedzielę, 1 października w dzień Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus na każdej Mszy św. odbędzie się poświecenie róż. Róże będzie można nabyć przed Mszą św, przy wejściu do kościoła jak również złożyć ofiarę na Misje karmelitańskie, których patronką jest św. Teresa.
 7. W następna niedzielę rozpoczynamy miesiąc różańcowy. O godzinie 17.00 zapraszamy parafian i pielgrzymów na uroczystą procesję różańcową z Najświętszym Sakramentem do pięciu ołtarzy, która odbędzie się w ogrodzie różańcowym w naszym sanktuarium.
 8. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się poświecenie i wręczenie różańców dzieciom przygotowującym się do Pierwszej Komunii św. Zapraszamy dzieci wraz z rodzicami.
 9. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Jest nowy numer „ Niedzieli”, „Gościa niedzielnego”. W zakrystii jest do nabycia kalendarz parafialny na następny rok oraz magnesy z Figurą Matki Bożej i naszym sanktuarium.
 10. Dziękujemy za sprzątanie kościoła parafialnego. W tym tygodniu sprzątały następujące osoby: Kazimiera Zaród, Krystyna Skóra, Jadwiga Nowak, Wojciech i Ewa Kozak, Danuta i Lidia Sobaś. Bóg zapłać za pracę i za złożoną ofiarę 70 zł. W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy do sprzątania kolejne rodziny z Piotrkowic z ulicy Kieleckiej.
 11. Po wakacyjnej przerwie serdecznie zapraszamy na zbiórkę lektorów i ministrantów naszej parafii oraz wszystkich chętnych, którzy pragną służyć przy ołtarzu Chrystusa. Spotkanie odbędzie się w najbliższy poniedziałek 25 września po Mszy św. o godzinie 18.00. Jednym z tematów spotkania będzie wyjazd na ,,Diecezjalny Dzień Ministranta” do Buska Zdroju. Zbiórka przy zakrystii. Zaprasza o. Marcin.